Gandi'den Şok Sav Açıklaması!

Gandi'den Şok Sav Açıklaması!
Kemal Kılıçdaroğlu: Yola yeni bir Genel Sekreter'le devam edebiliriz..

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı’ndan CHP’ye gelen uyarının ardından gözler Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun aldığı 3 Kasım’da Parti Meclisi’ne çevrildi. Bunun öncesinde 32. Gün programına konuşan Kemal Kılıçdaroğlu “Yola yeni bir Genel Sekreter’le devam edebiliriz” dedi.

SAV'A KARŞI 'DİSİPLİN' RESTİ
Kılıçdaroğlu’na yakın kaynaklar Genel Başkan’ın Sav’a karşı “Disiplin” restini çekebileceği bilgisini veriyor. Genel Sekreter Önder Sav’ın Genel Başkan Kılıçdaroğlu’ndan ikinci kez belge saklamasının parti disiplini açısından sorun yaratması üzerine Sav’ın disipline sevk etme ihtimaliyle “zarafetle çekilmeye” ikna edilmesi bekleniyor.

3 Kasım’da toplanacak olan Parti Meclisinde Kurultay kararı alınma ihtimalini düşük bulan CHP’li kaynaklar “Ama Kemal Bey kendisi isterse Kurultay kararı alabilir” dedi

ÖRGÜT ATAMALARI GEÇERSİZ Mİ?
CHP Kulislerinde yanıtı aranan bir diğer soru da mevcut MYK’nın ve aldığı kararların “yok hükmünde olup olmadığı”. Atilla Kart gibi hukukçu milletvekilleri bu soruna özellikle dikkat çekiyor. Gazeteport.com’un ulaştığı bazı kaynaklar “İstanbul, Adana ve Hatay gibi İl Örgütleri’nde yapılan görevden almalar ve atamalar yok hükmünde sayılır. Bu durumda bu Örgütlerin aldığı kararlar ne olacak?” dedi. (Gazeteport)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com