Gandi'nin Kamburu CHP Örgütü!

Gandi'nin Kamburu CHP Örgütü!
Bazı il binaları sazlı - içkili eğlence mekanı gibi.. Oyun oynanıyor kafa çekiliyor..

Referandum oylamasına büyük önem veren CHP lideri il ve ilçe başkanlarından 12 Eylül'e kadar içki sofralarından uzak durmalarını istedi. Kılıçdaroğlu'nun bu sözleri bugün bütün gazetelerde yer aldı. Hürriyet yazarı Yalçın Doğan, CHP'nin il örgütleriyle ilgili görüşlerini dünkü yazısında anlatmıştı. "Bazı il binaları sazlı - içkili, eğlence mekanı gibi.. Oyun oynanıyor kafa çekiliyor" İşte bu sözler CHP'yi karıştırdı.
CHP'Lİ ÜYENİN GÖZLEMLERİ
ADI ve yaşadığı il bende saklı. CHP'li bir üye. Üye olduğu CHP il örgütü ile ilgili gözlemlerini aktarıyor gönderdiği mektupta: “İl örgütümüz işe, güce yaramayan insanlardan oluşuyor. Evden kaçanlar, il merkezine çay-kahve muhabbetine geliyor. Parti değil, sanki terapi merkezi. Lider ‘koşacağız' diyor, bırakın koşmayı, bunların yürümeye halleri yok. Her şeye muhalifler, sürekli hizipçiler. Çoğu itici, ama örgüt onların elinde. Partiye üye oluyorsunuz çalışmak için, size çalışma alanı filan verdikleri yok, o zaman üye olmanın da anlamı yok.”

SEÇİMİ KAFASI KİREÇLİ ÖRGÜTLER YÜZÜNDEN KAYBEDERİZ
Mektup ciddi bir uyarıyla sona eriyor:
“Genel Başkanın seçime kadar bu örgütleri yenilemesi gerekir. Seçimi kaybedersek, Kılıçdaroğlu'ndan dolayı değil, bu kafası kireçli örgütlerden dolayı kaybederiz.”
Buna benzer başka mektuplar da var. Kemal Kılıçdaroğlu ile telefonda sohbet ederken, Kılıçdaroğlu “örgütlerden daha iyi çalışma bekliyorum” diyor. Geçen hafta çıkan bu yazıma gelen mektuplar aynı içerikte.

GEL KEYFİM GEL: SAZLI - SÖZLÜ - İÇKİLİ EĞLENCE
CHP örgütleri büyük ölçüde dökülüyor. Kendi içlerine dönük laf salatası, sözüm ona siyasal tartışma.
Çoğunun halkla teması yok. Günlük siyasal programları yok. Laf ebeliği üzerine çeşitlemeler. Sıfıra sıfır, elde var sıfır.
Bazı il merkez binaları sazlı, sözlü, içkili, oyunlu eğlence mekanı gibi. Oyun oynanıyor, kafa çekiliyor.
Bu örgütler partiyi iktidara taşıyacak, öyle mi? Kahkahalarla gülerim bu iddiaya.
CHP örgütü sırtını Kılıçdaroğlu'na dayamış, gel keyfim gel.
İktidarı sadece onun katkısından bekliyor, kendi sorumluluğunu aklına getirdiği pek yok.

O ŞİMDİ BİRİNCİ
Kılıçdaroğlu ve CHP örgütü iki farklı kosmos.
Örgütün bunca tembel ve duyarsızlığına karşın, Kılıçdaroğlu sekiz yıldır aşılamaz sanılan bir çıtayı geride bırakıyor. Habertürk'ün Mayıs ve Haziran anketlerine göre:
Kılıçdaroğlu en beğenilen lider konumunda. Tayyip Erdoğan'ı geriye düşürüyor. Kılıçdaroğlu yüzde 43.9, Erdoğan yüzde 40.8.

ACİL EYLEM ÖRGÜTLERE DÜZEN
Büyük başarı. Buna karşılık, yine Habertürk'te yayınlanan ankete göre:
AKP yüzde 40.1, CHP yüzde 30.6.
Aradaki fark, Kılıçdaroğlu-Erdoğan farkı değil, AKP ile CHP farkı.
Kılıçdaroğlu'nun önündeki acil eylem, örgütlere çeki düzen vermekten geçiyor. Örgütten sorumlu bu genel sekreter (Önder Sav) ile.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com