Garantili borularla değiştirildi

Garantili borularla değiştirildi
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, şehir merkezindeki Marulcu mahallesinde yenilenen kaldırım ve içme suyu şebekesini mahalle halkı ile birlikte hizmete açtı.

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, şehir merkezindeki Marulcu mahallesinde yenilenen kaldırım ve içme suyu şebekesini mahalle halkı ile birlikte hizmete açtı.
Mahallelerin alt yapı ve parke çalışmaları çerçevesinde Marulcu mahallesinde yenileme çalışmalarının kısa süre içerisinde tamamlandığına dikkat çeken Başkan Burhanettin Çoban, mahalle sakinlerinin daha rahat ve hijyenik ortamda yaşamlarını sürdürmeleri için çalışmaların devam edeceğini söyledi. Marulcu mahallesinde basın mensuplarına yenilenen kaldırım ve içme suyu çalışmaları hakkında bilgiler veren Başkan Çoban; “Şehrin en merkezi yerindeki en eski mahallelerimizden Marulcu mahallesi maalesef içme suyu şebekesi AÇB boru dediğimiz ana borudan kanserojen borudan ana hat olarak bu borudan su geliyordu. Bunun yerine biz tamamen hijyenik sağlık koşullarına uygun ve 50 yıl garantili borularla içme suyu hattını değiştirdik. Şu an da Marulcu mahallesi Anbaryolu ve Kurtuluş caddesi artık bu modern HDP borudan 50 yıl garantili ve hiçbir sağlık yönünden negatif unsur içermeyen borularla değiştirdik. Ara su bağlantılar pik boruydu ve vatandaşımızın su içtiği borular bunlardı. Su şebeke sorunu tamamen ortadan kalktı. 50 yıl boyunca bu mahalle hiç bir şekilde yeni bir şebekeye ihtiyaç duymayacaktır. Yine bağlantılardaki yarım parmak boru yerine en az bir parmak genişliğinde borular koyduk. Bu şekilde basıncı artırarak üst katların su almasını bu mahallede sağladık. Burada doğalgazda daha önce geçti biz içme suyunu değiştirdik. Gönlümüz istiyordu ki TEDAŞ elektrik hatlarını yer altına aldıracaktı. Ondan sonra biz parke ve kaldırama girecektik. Ancak TEDAŞ çok büyük gayret göstermesine rağmen maalesef Ankara'da yapılan ihale sonuçlandırılmadı. Maalesef bizde baktık ki kış sezonu iyice yaklaştı bizde kilitli parke ve kaldırım işine girdik” dedi.
Marulcu mahallesinin tüm anayolları dahil çıkmaz sokaklar kilitli parke yapıldığını belirten Başkan Burhanettin Çoban, Marulcu mahallesine yapılan çalışmanın aynısının diğer mahallelere de yapılacağının bununda ilerleyen zaman içerisinde gerçekleşeceğini dile getirdi. Başkan çoban, “Tüm mahallelerdeki alt yapı sorununu bitirerek tüm mahallelerde Marulcu gibi hiçbir sorunu kalmayan yol kaldırım sorunu bitmiş, ağaçlandırılmış, içme suyu şebekesi değiştirilmiş, doğalgaz çalışmaları bitmiş ve TEDAŞ yer altı kabloların alınmış bir mahalle istiyoruz. bu mahallenin örnek olmasını istiyoruz. Çalışmamız gayretimiz budur. Buraya şimdiye kadar Afyonkarahisar Belediyesi olarak 1 Milyon TL para harcanmıştır. İçme suyu şebekesi için, kaldırım ve yollar için kilitli parkede dahildir. Afyonkarahisar'ın şehir içi içme suyu şebekesinin değiştirilmesi yenilenmesi yaklaşık 50 milyon TL civarında bir rakam tutuyor. Bunu da belediye olarak kaynak bulacağız. Sağlığın bedeli olmaz. Bu konuda çalışmalarımız sürüyor” diye konuştu. Başkan Çoban daha sonra beraberindekiler ile birlikte yapı tamamlanan cadde ve sokaklardaki kaldırımları gezdiler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com