GATA'dan video ile bağlanacak

GATA'dan video ile bağlanacak
''Ergenekon'' davası mahkeme heyeti, Nusret Taşdeler'in savunmasının video konferans yöntemiyle alınmasına karar verdi.

''Ergenekon'' davasına bakan mahkeme heyeti, hakkında yakalama kararı bulunan Orgeneral Nusret Taşdeler'in savunmasının tedavi gördüğü Ankara GATA'ya, video konferans yöntemiyle bağlanılarak 23 Kasım Cuma günü alınmasına karar verdi.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, Mahkeme Heyeti Başkanı Hasan Hüseyin Özese, ara kararları açıkladı.

Buna göre mahkeme heyeti, hakkında yakalama kararı bulunan Orgeneral Nusret Taşdeler ile ilgili Ankara GATA'dan gönderilen yazıda, bu sanığın savunmasının video konferans yöntemiyle alınabilmesi için gerekli ortamın oluşturulduğunun bildirildiğini kaydetti.

Mahkeme heyeti, bir süreden beri Ankara GATA'da tedavisi devam eden Taşdeler'in savunmasının video konferans yöntemiyle alınabilmesi için gerekli internet hattının hazır olduğunu, mahkemenin de teknik imkanlarının bu yönteme uygun olduğunu belirtti.

Taşdeler'in savunmasının video konferans yöntemiyle bu hastaneye bağlanılarak 23 Kasım Cuma günü alınmasına karar veren mahkeme heyeti, savunma sırasında mahkeme hakimlerinden Hüsnü Çalmuk'un da hazır edilmesine karar verdi.

Mahkeme, bugüne kadar dinlenilen tanık beyanlarına karşı yarınki oturumdan itibaren sanıklara ve avukatlara söz verilmesine hükmetti.

İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından hakkında ''silahlı terör örgütüne yardım etme ve üye olmak'', ''izinsiz silah ve mermileri ülkeye sokmak'' suçlarından dava açılan Mahmut Güzel hakkındaki dosyanın, bu davayla birleştirilme talebiyle gönderilediğini belirten mahkeme heyeti, birleştirilme konusunda olumlu görüş bildirdi.

Güzel hakkındaki dosyanın birleştirilme kararını, İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi verecek.

Alparslan Arslan'a, Danıştay saldırısında kullanılan 2 adet ''glock'' marka silahın temin edilmesine ilişkin dosya sanıklarının beyanları üzerine tutuklanan Mahmut Güzel, ''Ergenekon'' davasında tanık olarak dinlenilmişti.

Duruşma yarına ertelendi.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com