Gavat demek moda oldu! Ünlü reklamcılar birbirine girdi

Gavat demek moda oldu! Ünlü reklamcılar birbirine girdi
Brand Week İstanbul'da, iki ünlü reklamcı Hulusi Derici’yle Haluk Sicimoğlu’nun tartışmasıyla gergin anlar yaşandı.
Hulusi Derici’yi, çalıntı reklam yapmakla suçlayan Haluk Sicimoğlu, “Allah belanı versin gavat!” diye bağırdı.
 
Milliyet Cadde'nin haberine göre; Brand Week İstanbul’da, geçen çarşamba “Creativity Day” kapsamında M.A.R.K.A ajansının kurucusu Hulusi Derici, “Nasıl Olunca Nasıl Oluyor” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi. Satan fikirlerin 6 ilkesinden birinin reklamın hikayesi olması gerektiğine değinen Derici, örnek olarak kendi ajansı tarafından yapılan “Didi” reklam filmini izletti.
 
Filmin sonunda ön sıralarda oturan Reklamcılık Vakfı Başkanı Haluk Sicimoğlu (Alice BBDO Stratejik Direktörü), “Yiyin gari” diye bağırdı. Önce gülümseyen Hulusi Derici, Sicimoğlu’nun daha yüksek sesle “Yiyin gari” diye tekrar bağırmasına, “Anadolu kadını sizin tekelinizde değil” diyerek yanıt verdi.

Daha sonra sahneden “Git dava aç” diye bağıran Derici’ye Sicimoğlu’nun yanıtı, “Allah belanı versin gavat!” oldu. Bu sırada bazı izleyicilerden Sicimoğlu’nu destekleyecek şekilde, “Çalıntı reklam yapma” sesleri yükseldi. 
Günün son oturumu, Sicimoğlu’nun Türk reklam tarihinin unutulmaz reklamlarını anlattığı “efsane reklamlar” bölümüydü. Sicimoğlu, sahneye çıktığında sabah yaşanan tartışmaya ilişkin, “Üslubumdan dolayı özür diliyorum ama fikirleri çalınan herkes için tepkimi dile getirdim” diyerek salondakilerden alkış aldı.

(DSE)


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com