GAY Değilim Ama Olabilirim!

GAY Değilim Ama Olabilirim!
Bulut Duman'dan ilginç bir röportaj..

Çok genç, çok yakışıklı, çok hırslı... Beyaz Şov ve Okan Bayülgen'in programına çıktığından ve Ricky Martin'e benzemek için 18 estetik operasyon geçirdiği söylendiğinden beri herkes ondan bahsediyor... Hamburg doğumlu Bulut Duman, Selanik kökenli bir ailenin en küçüğü. 6 yaşına kadar Almanya'da yaşamış, sonra Türkiye'ye gelmişler. Aynı yıllar tiyatroya başlamış. Daha o yaşlarda sahne için yaratıldığını düşünmüş, ve bu onun için bir tutku haline gelmiş. Müzik eğitimi almış, dans ve oyunculuk dersleri de... Hatta illüzyonistlik bile yapmışlığı var. 19 yaşında geçirdiği bir dizi estetik ameliyatla her yerde kendinden söz ettiren bu gencin aslında kim olduğunu öğrenmek istedik...

Çok gençsin, bu işi yapmaya ne zaman karar verdin?

Aslında bir insan dünyaya bir işi yapmak için gelir. Bence kodlanmıştır o. DNA'sına, enerjisine verilmiştir. Çoklu yaşama da inanıyorum, dolayısıyla bence bana kodlandı; ben karar vermedim. Hep böyle hissettim.

Ne zaman müzik eğitimi almaya başladın?

Kişinin her meslekte eğitim almasından yanayım. Şan dersi, dans dersi, şarkı söyleme teknikleri, sahne... Aslında şöyle düşünebiliriz benim yaşadığım süreci. Hayatım Türk sinemasındaki Kezban filmyeri gibi. Çirkin bir kadını alıp güzel bir kadın yaratırlar. Onu gibi düşünebiliriz. Ama aslında o kadının içinde vardır güzellik. Zorlamayla bir şey olmaz, özünde varsa olur. Kendimi öyle görüyorum.

Peki tahsil hayatın ne olacak?

Liseyi bitirdim. Albüm çalışmalarım var. Bu sene üniversite sınavona girmedim. Gelecek yıl üniversite sınavına girip tahsil hayatıma devam edecegim.

Estetik ameliyatlarınla gündeme geldin.

Benim için hazırlanan metinlerin hiçbirinden haberim olmadı. Seda Sayan'ın programında ilk defa VTR'mi yayında izledim. Ricky Martin'e benzemek için bir dizi ameliyat geçirdiğim söylendi ve ben kala kaldım. Hiç o kadar ameliyat yok, o kadar işlem yok. Bir anda yayın sırasında onlar söylenince ben artık ameliyat sayısı uydurmaya başladım. Yani VTR önceden hazırlanmış ameliyat sayısı önceden verilmiş. Hiçbir şeyden haberim yok. Ricky Martin'e benzediğimi düşünmüyorum. O çok yakışıklı bir adam. Ne o kadar çok estetik var ne de birilerine benzemek için yapıldı bu işlemler.

Haberlerden birinde “penisime bile estetik yaptırırım” yazıyordu. Dedin mi bunu?

Yok. Uzun bir metnin altında en can alıcı kelimelerini almış, şöyle bir cümle çıkmış: “Penisime bile estetik yaptırabilirim, yatakta çok başarılıyım, son zamanlarda aseksüel oldum ama oysa performansım artmıştı”... İnsanlar bunu okuduğu zaman derler ki: Bu çocuk kafayı yemiş! Artık konuşurken çok dikkatliyim.

Ben senin yüzüne baktığımda estetiklerini çok anlamıyorum. Burunda var sanki sadece.

Evet gören doktorlar da anlamıyor “Senin nerende estetik var?” diye soruyorlar. Ama aslında toplamda 5 tane estetik ameliyatım var. Birkaç tane de cerrahi olmayan işlem var. Aslında o kadar çok ameliyat yok. Ama çıkan bu yazılar haberim dışında olduğu için ben de tasdiklemek zorunda kaldım. İnsanlar da o kadar çok ameliyat geçiren bir insanı çok sağlıklı bulmuyorlar. Ve ben de onlara sonuna kadar katılıyorum. Basında çizilen 19 yaşında 19 ameliyat geçirmiş çocuk profili gerçekten çok sağlıklı bir profil değil. İnsanlar beni yakından tanıdıkları zaman çok fazla estetik olmadığını, benim nasıl biri olduğumu anlıyorlar. Beni isim olarak çok fazla bilmezler ama yüz olarak tanıyorlar.

Peki bu yaşananlar ve haberler seni nasıl etkiledi?

Çıkan haberleden sonra psikolojim çok etkilendi. Ciddi travmalar yaşadım. 2 ay psikiyatristten çıkmadım. İlaç tedavisini reddettim. Her hafta seans uygulandı. Düşünsenize, kalçanızda silikonlar olduğu söyleniyor ama yok. Ve ben var demek zorundaydım. Bütün bunların sonucunda şöyle enteresan bir şey oldu. Estetik kliniklerinden sponsorluk teklifi yağdı. “Bundan sonraki ameliyatlarınızı biz yapalım. Klibinizde bizim adımız geçsin, çıktığınız programlarda bizden de bahsedin” şeklinde...

Başka estetik operasyonlar olacak mı?

Hayır. Zaten yapılan estetik ameliyatları yüzü değiştirmek değil, yüzü düzeltme ve bazı bölümleri öne çıkarmak için yapıldı.

Gördüğüm kadarıyla sağlıklı besleniyorsun.

Sigara hiç içmedim, alkol hiç tatmadım, kafeinli içecekleri kullanmam. Kepekli ekmek yiyeyim, kepekli pirinç yiyeyim gibi kaygılarım yok. Zararı dokunacak yiyecekleri pek yemem. Ama pilav- kuru fasulyeye bayılıyorum.

Spor yapıyor musun?

Evde spor odam var. Sabahları fitness, akşamları da çok yormadan egzersizler yapıyorum. Bir de nintendo wii (sanal spor) var.

Kitap okuyor musun?

Evet ama çok uzun vakit ayıramıyorum. Felsefe ve kişisel gelişim üzerine kitaplar okuyorum. Bir de psikoloji kitaplarını. Çekim yasası, evrenin enerjisi ile ilgili kitapları okuyunca, zaten bunları bilmeden kullandığımızı fark ettim. Kur'an-ı Kerim'i baştan sona okudum

Hayvanın var mı?

İki köpeğim var. Pekinez cinsi. Spike ve Snike. Biri 7 yaşında, biri 3 aylık. Günümüzde hayvanları biraz da duygusal açıdan kullandığımızı düşünüyorum. Çünkü artık günümüzde insanlar birbirine sarılamıyor. Sanki sarılma, dokunma yetimizi kaybetmeye başladık. O nedenle kedilerimize, köpeklerimize dokunarak bu ihtiyacımızı karşılıyoruz. Ben de onlara sarılıyorum.

Sosyal medyada çok aktifsin.

Evet twitter ve facebook'ta mesaj yazanlara cevap veriyorum, Ama önlem olsun diye ekip olarak şöyle bir karar aldık. Gelen mesajları önce asistanım Umut kontrol ediyor. Sonra da ben oturup hiç üşenmeden hepsine tek tek cevap yazıyorum. Şu ana kadar 3 binin üzerinde mesaj yazdım. Bir de defterim var, not alıyorum. Bugün bana destek olan herkesi unutmamak için... Ben de ileride onlara destek olmak istiyorum. Birkaç aydır internet pek kullanmadım. Çıkan haberler beni etkiliyordu, doktorum yasakladı. Sadece twitter kulanıyorum, bazen de facebook'da hayranlarımla sohbet ediyorum.

Ailen sana destek oluyor mu?

Ailem, annem ve kardeşlerim. Zaten abim ve ablam yurt dışında yaşıyor.

Baban?

Babam ayrı, yurt dışında. 8 yıldır görmedim. Görmediğim için unuttum, baba demeyi özledim ama artık yollar ayrıldığı için, ne yapayım alıştım.

'Sevgilimden ayrılacağım' demiştin, ne oldu?

Kız arkadaşım vardı. Ama ben çok detaycıyım. Her şeyin hesabını da vermek isterim. Onu gittiğim her yere götürmek isterim. Ben sevgiliye sevgili gözüyle bakmıyorum. Vücudun ikinci parçası olarak bakıyorum. Sevgi benim için o kadar kutsal ki, ya ona gereken emeği ve özeni gösterebilmeliyim. Ya da bitirmeliyim. Çünkü belli bir süreden sonra her iki tarafa da acı vermeye başlıyor. O nedenle ikimiz ortak karar aldık ve ayrıldık. İyi arkadaşız.

Çok bakımlısın, metroseksüel kelimesi seni tanımlar mı?

Evet, mahalle delikanlısı değilimdir. Konuşmam, vurgulamam sert değildir. Ailem beni kibar olarak yetiştirdi. Ama bazen beni gay zannedip gayler de çıkma teklif ediyor.

Yoksa gay misin?

Yok, onları çok seviyorum ve saygı duyuyorum. Belki ileride ben de gay olabilirim. Çünkü tercihler her zaman değişebilir. Ama şu an sadece kızlardan hoşlanıyorum. Sadece kızlardan teklif alırsam sevinirim. Ama bir şey söyleyeceğim. Biraz gay değilsen ama seks olarak değil, cinsel kimlik olarak değil. İşi yaparken, dans ederken biraz gay olmak gerek.

Albüm hazırlığı nasıl gidiyor?

İlkbahar sonunda çok güzel bir albüm geliyor. Yunan müziği, Arap müziği ve elektropop, flamenko yani her tarzdan bir şarkı aldık.

Posta

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com