Gay yapan ilaca ceza

Gay yapan ilaca ceza
Fransa'da parkinson hastası bir adamın aldığı ilaçlar nedeniyle kumar bağımlısı ve gay eğilimler göstermesi nedeniyle ilaç şirketi tazminat ödemeye mahkum oldu.

Parkinson ilacının yan etkisiyle eşcinsel olduğunu iddia eden Fransız Jambart, yaklaşık 197 bin euro almaya hak kazandı.

Fransa’da etkin maddesi “dopamin” olan bir Parkinson ilacı yüzünden kumarbaz ve eşcinsel olduğunu iddia eden Didier Jambart (52) adlı adam ilaç firmasından 197 bin euro tazminat almaya hak kazandı. Dünyaca ünlü ilaç firması GlaxoSmithKline ile 7 yıldır hukuk savaşı içinde olan adam 2003 yılında kullanmaya başladığı ‘Requip’ adlı ilacın yan etkilerinin kendisini kumarbaz ve eşcinsel bir seks bağımlısına dönüştürdüğünü iddia ediyordu. Fransa’nın Rennes kenti mahkemesine başvuran iki çocuk babası ve evli olan Jambart’a 197 bin euro tazminat ödenmesi kararı alındı.

TECAVÜZE UĞRADIM

Duruşmaya eşiyle gelen Jambart ilaç firmasının suçlu bulunduğuna dair karar açıklandıktan sonra gözyaşlarına boğuldu. Fransa merkezli haber ajansı AFP’ye konuşan Jambart, “Bu harika bir gün. 7 yıldır hukuk savaşı veriyordum. İlaç beni internetten kumar oynamaya bağımlı yapmıştı. Bağımlılığım bana 82 bin euroya mal oldu” dedi. 8 kez intihar girişiminde bulunduğunu söyleyen Jambart ilaç yüzünden kadın gibi giyinerek eşcinsel ilişkiye girdiğini belirtti. Jambart tüm bunlar nedeniyle tecavüze de uğradığını söyledi. 2005 yılında ilacı almayı bırakınca kötü alışkanlıklarından kurtulduğunu söyleyen Jambart, “Tazminat kazanmam yıllarca çektiğim acıları unutturamayacak” diye ekledi.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com