"Gayemiz millete hizmet etmektir"

"Gayemiz millete hizmet etmektir"
Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, gayelerinin millete hizmet etmek olduğunu söyledi.

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, gayelerinin millete hizmet etmek olduğunu söyledi.
AK Parti Bilecik İl Danışma Toplantısı'nda konuşan Bakan Eroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde gece gündüz çalıştıklarını söyledi. Geçmişi unutmamak gerektiğinin altını çizen Eroğlu, 'Baki kalan şu gök kubbede bir hoş seda bırakmaktan başka gayemiz, bir maksadımız yoktur. Gayemiz millete hizmet etmektir. Geçmişte ben hatırlarım, üniversitedeyken, İSKİ'deyken, görev yaparken hükümetimizden önce bir toplantı olduğu zaman yurt dışında bir kenara, bir köşeye atarlardı, fazla kıymet vermezlerdi.
İnanın şu anda Başbakanımızla beraber durum o kadar değişti ki, şimdi nereye gitsek bizi başköşeye oturtuyorlar. Yani hiçbir şey yapılmamış olsa da başımızı dik tutmak kadar büyük bir şeref yok' diye konuştu.

'TL'DEN ALTI SIFIRI ATAMAZ DİYORLARDI'
AK Parti hükümeti ile birlikte bütün dünya ülkeleri ve komşu ülkelerle sıcak ilişkiler kurulduğunu ifade eden Eroğlu, Yunanistan ile 21 ikili işbirliği anlaşması imzalandığını hatırlattı. Bakan Eroğlu, 'Yurt dışında üniversitede hoca iken konferanslara giderdik.
Kanada, Amerika'ya gittiğimiz zaman cebimizden bazen 1 milyon, 10 milyon paralar çıkardı. Yanımdaki 10 milyonu görünce 'O, bu kadar büyük parayı nasıl yanınızda taşıyorsunuz?' deyince, 'senin 10 dolarla değişelim' deyince paramızın değeri anlaşılırdı. Biz de gerçekten büyük bir eziklik hissederdik. Daha önce bazı yazarlar, 'bunlar paradan altı sıfırı atamaz, atarlarsa ben kalemimi kırarım' diyenler olmadı mı? Ama çok şükür paradan altı sıfırı attık. Bu kolay bir şey değil' dedi.
Grand Çalı Otel'de gerçekleştirilen toplantının sonunda Bozüyük Belediye Başkanı Ahmet Berberoğlu, Bakan Eroğlu'na Metristepe Anıtı'nın resmedildiği bir tabak hediye etti. Programın ardından Bakan Eroğlu, Eskişehir'e hareket etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com