Gazeteci Değil Testi Oldu

Gazeteci Değil Testi Oldu
Habertürk yazarı Yiğit Bulut, Ergenekon'dan tutuklanan Soner Yalçın ve medyadaki uzantıları ile ilgili ağır ithamlar içeren çok sert bir yazı yazdı. İşte Bulut'un o yazısı...

Su yoluna girersen artık 'gazeteci' değilsindir!

Yazmayayım diyorum ama "Doğan ve Karamehmet'in" imkânlarını kullanan bazı "organiklerin" gazete köşeleri ve internet medyasında "kopardıkları" gürültüye dayanamıyorum.

Bu arkadaşlara bakarsanız; Türk basını "toptan susturuldu", gazetecilerin hepsi içeri atıldı...

Sevgili dostlar, açık söyleyeyim; su testisi su yolunda kırılır!

Daha açık yazayım; operasyon medyası kurar, internetin karanlık odalarına "kamuoyunda kendi adıyla var olan" ve seninle iş yapmayan herkese, takma isimlerle "karalama-iftira" atma yarışına girer, bir de üstüne hiç vazife değilken "pozisyonunu" gazeteciliğin evrensel sınırlarından "devleti ve hükümeti dizayn" etme noktasına taşımaya kalkarsan, sen de her türlü operasyona maruz kalırsın! Kalmazsan, her seferinde sıçrarsan bile hukuk bir gün gelir sana "DUR" der!

Su yoluna girersen, sen artık gazeteci değil "testi" olursun!

Seninle su taşıyanlar, taşıtanlar veya "aleyhine" taşıdıkların bir gün gelir seni kırarlar!

Sonuç: Ortalığa dökülüp "dalgalara kapılanlar" ve onlara "ağıtlar yakanlar" gazeteci falan değil. Türkiye'deki daha doğrusu Türkiye "odaklı" küresel iktidar savaşının "tarafları", hatta uzantıları.

Böyle bir mücadele varsa ve en önemlisi birileri "özgür basın" görünümü altında savaşçı haline gelmişlerse, darbe almaları muhtemeldir...

Son söz: "Türkiye'de hangi taraftan olursa olsun" bir "operasyon" düzeni var ve "operatör arkadaşlar" malesef bazı gazete ve televizyonları "kendi malları" gibi kullanıyorlar. Bu yayın organlarını takip edenlerin, takip ettiklerinin "detaylarına" dikkat etmelerinde, yaratılan havaya kapılıp gitmemeleri açısından büyük yarar var!

Not 1: Türkiye'nin "durumundan" gerçekten endişe edenleri anlıyor ve "bazı noktalarda" onlardan biri oluyorum. Yalnız "özellikle kimin gerçekte kim olduğunu" anlamadan ve bilmeden, sizi kışkırtmalarına ve kendi amaçları doğrultularında kullanmalarına asla izin vermeyin! Kimin "kim olduğunun" belli olmadığı günlerden geçiyoruz!

Not 2: Bir de "cinsiyetini" bile seçmekten aciz olmasına rağmen Türkiye'yi "dizayn etmeye" soyunan "operatörler" var ki, "Ben de deşifre oldum mu acaba" korkusuyla gazete köşelerinden "karalama kampanyalarına" girişip, suçluların telaşı içinde ona buna saldırıp lekelemeye çalışıyorlar. Onların da ilacı belli; HUKUK!

Yiğit Bulut, Habertürk

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com