Gazeteci Kaplan AA'ya karşı zafer kazandı

Gazeteci Kaplan AA'ya karşı zafer kazandı
Yargıtay Anadolu Ajansı'nın işten çıkardığı Süheyla Kaplan'ın işe iade davasını onayladı.

Anadolu Ajansı'nın (AA) Hamburg ve Kuzey Almanya muhabiriyken 18 Nisan 2011 tarihinde 'gerekçesiz' işine son verilen Süheyla Kaplan, AA'ya açtığı işe iade davası için Yargıtay'dan da onama geldi.

Bu davanın siyasi bir dava olduğuna inanan ve haksız işten çıkarılmaya karşı gazetecilik adına sonuna kadar mücadele ettiğini ifade eden Kaplan, Yargıtay'ın onama kararı ile davanın ikinci kez lehine sonuçlandığını söyledi.

Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) avukatı Meliha Selvi'ye teşekkür eden gazeteci Kaplan, "Gazetecilik bir tutkudur. AA ve AA ile özdeşleştiğim gazetecilik mesleğim benim için bir tutkuydu. Türkiye'de araştırmacı gazeteciliğin ve basın özgürlüğünün gerçekleri yazmak adına yargılandığı bir dönemde hukuka olan güvenimi asla yitirmedim. Haklı olan mücadelemde sonuna kadar direnmek istedim. Bir gazeteci için 'onurunun kaybedildiğini hissettiği an' kaleminin kırıldığı bir andır. Toplumsal sorumluluk hissetmeye başladığınızda gazetecilik sizin artık bir yaşam biçiminiz haline gelmiştir. Kalemlerin kırılmadığı bir dünya yaratıyorsak, işte o an toplumsal olarak özgürüz demektir" dedi.

Toplam 6,5 yıl AA'da görev alan Süheyla Kaplan, araştırmacı kimliği ve çalışkanlığı ile tanınıyordu. (AAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com