Gazeteci Selma Kocabaş Aydın'ın kitabı yayımlandı

Gazeteci Selma Kocabaş Aydın'ın kitabı yayımlandı
Tavşanlı'nın Sesi Gazetesi'nin İmtiyaz Sahibi Selma Kocabaş Aydın'ın, yaşanmış öykülerden esinlenerek hazırladığı "Kırmızı Gül Al Sevda" kitabı yayımlandı.

Esen Kitap tarafından basılıp dağıtılan kitapta, Aydın'ın farklı ve gerçek hayat hikayelerinden esinlendiği öyküler yer aldı.

Kitabın arka kapağında, yazarın şu ifadeleri bulunuyor:"Eşya ve insan istifinde, kibrit kutusuna hapsolmuş karıncaların sessizliğinde, sinip kalmış ruhumuz bir yaprak hışırtısında, bir kuşun kanat sesinde şahlanır. Bizden yıllarca önce, yaşanan hayatlara taşır. Bir seramik kırıntısında, bir taşa sinmiş izlerde yaşamın derinliğini ararız. Bizden öncelerde akıp giden zamanları özler bir yanımız. Durmaksızın kovaladığımız, hayatı yakalamaya uğraşırken, bir de bakarız, hayat arkamızda, uğramadığımız yerlerde filizlenmiş, boy vermiş. Onları saklamışım. Tıpkı çocukken evimizde, keşfettiğim, karanlık, gözden uzak köşelere sakladığım, derelerden tepelerden bulup içlerinden ayırdığım beş taşım gibi. Ruhlarımız bu parıltılı düşsel kırıntılarda belki bir yıldız olup yükselir."

SELMA KOCABAŞ AYDIN'IN ÖZ GEÇMİŞİ

Tavşanlı'da doğan Selma Kocabaş Aydın, ilkokul ve ortaokulu bu ilçede bitirdi. Kütahya Öğretmen Lisesinden mezun olduktan sonra yüksek öğrenimini Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesinde tamamlayan Aydın, İstanbul'da çeşitli gazete ve dergilerde çalıştı.Tavşanlı'nın Sesi gazetesini yayımlamaya başlayan ve bazı ulusal gazetelerin ilçe muhabirliğini yürüten Aydın, Tavşanlı Belediyesinde Basın ve Halkla İlişkiler Bürosunu oluşturdu ve Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü görevini yaptı. Aydın, "Tavşanlı Hepimizin" sempozyumlarını düzenleyerek, Tavşanlı Müzesinin kurulmasında görev aldı. Dar gelirlilerin ev sahibi olabilmesi amacıyla 130 üyeli yapı kooperatifi kuran Aydın, belediyeden ayrıldıktan sonra eşi Alibey Aydın'ın yeniden faal hale getirdiği Tavşanlı'nın Sesi gazetesinde görev aldı ve Anadolu Ajansı'nın Tavşanlı Muhabirliğini üstlendi. (UGK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com