Gazeteci ve yazarlar derneği kuruldu

Gazeteci ve yazarlar derneği kuruldu
Basın yayın iş kolunda mesleki dayanışmanın sağlanması için Gazeteci ve Yazarlar Derneği kuruldu.

Kısa adı GYD olan Gazeteci ve Yazarlar Derneği, tüm ülkedeki gazeteci ve yazarlar arasındaki mesleki dayanışma ve işbirliğinin sağlanması, süreli yayın organlarında çalışanların yanı sıra, internet medyasındaki sorun ve çözümlerin tespiti ve tüm bunların yetkili makamlarla, kamuoyuyla da paylaşılıp gündem oluşturulması için faaliyet gösterecek. Basın yayın organlarında görev yapanların aileleriyle de dayanışma içerisine girmeyi hedefleyen GYD ayrıca, basın çalışanlarının çocuklarının eğitimine destek verip, burs temin etmenin yanı sıra sivil toplum faaliyetlerinin daha da etkin olması için çalışacak. Mehmet Ali Yılmaz, Tankut Sözeri, Ayhan Zenbilci, Mercan Yalçın, Kemal Pehlivan, Kazım Çan ve Bülent Altansoy tarafından kurulan Gazeteci ve Yazarlar Derneği’nin Kurucu Başkanlığı’nı Mehmet Ali Yılmaz, başkan yardımcılığını Kemal Pehlivan, sekreterliği Mercan Yalçın, sayman üyeliğiyse Kazım Çan üstlendi.

Sadece basın-yayın iş kolunda aktif olarak görev yapanları değil, “düşünen ve üreten tüm eli kalem tutan vatandaşları” GYD çatısı altında toplanmaya davet eden Mehmet Ali Yılmaz, Gazeteci ve Yazarlar Derneği’nin ifade özgürlüğüne yeni bir soluk getireceğini söyledi.

Dernek logosu olarak ağzında ucu kalem haline getirilmiş zeytin dalı tutan kanatları açık beyaz güvercini seçen GYD, Kırcaali Mahallesi, Kayalı Sokak, Ortaklar İş Merkezinde faaliyet gösterecek. (VİK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com