Gazeteciler Kan Verdi

Gazeteciler Kan Verdi
Çorlu`da görev yapan gazeteciler, Türkiye Kızılay Derneği Çorlu Şubesi Çorlu Kan Merkezi ile ortaklaşa gerçekleştirdikleri kan bağışı kampanyasında kan bağışında bulundular

TEKİRDAĞ - Çorlu`da görev yapan gazeteciler, Türkiye Kızılay Derneği Çorlu Şubesi Çorlu Kan Merkezi ile ortaklaşa gerçekleştirdikleri kan bağışı kampanyasında kan bağışında bulundular. Cumhuriyet Meydanına konuşlanan Kızılay Tırına gelen gazeteciler, kampanya çerçevesinde ilk kanı verdiler.
Toplumsal sorumluluğa bir nebze de olsa katkıda bulunmak maksadıyla Çorlu Kan Merkezi tarafından düzenlenen kan bağışı kampanyasına katkıda bulunmak maksadıyla Çorlu`da görev yapan gazeteciler de kan bağışında bulundu.
Çorlu Kan Merkezi Müdürü Dr. Atilla Saraçoğlu da Çorlu`da kan bağışının ve kan bağışına ilginin her geçen gün daha da arttığına işaret ederek: “Bu artışlarda hiç şüphesiz ki kan ihtiyacının önemine dair yayınlar yapan, kan bağışı kampanyalarımızın yer ve zamanını kamuoyuyla paylaşarak daha çok kişiye ulaşmamızı sağlayan basın mensuplarının katkıları var. Basın mensupları bu kez kan bağışında bulunarak ayrı bir katkıda daha bulundular. Kendilerine sorumlu davranışları ve sosyal sorumluluk bilinciyle hareket etmelerinden ötürü teşekkür ediyorum. Kan bağışlayarak bunu bir kez daha gösterdiler” dedi.
Kan bağışında bulunan gazeteciler de sadece haber yapmadıklarını toplumsal konular ile sosyal sorumluluk kampanyalarına duyarsız kalmadıklarını belirterek: “Basın mensupları sosyal sorumluluk projelerine en fazla destek veren meslek kuruluşudur. Haberlerde karşılaştığımız durumlarda, yaralanmalarda, kazalarda kazazedelerin acil kan ihtiyacı olduğuna pek çok kez şahit oluyoruz. Trafik kazaları ve ameliyatlar sırasında ortaya çıkan acil kan ihtiyacını en iyi bilenleriz. İnsan hayatının en önemli unsurunun kan olduğunun da bilincindeyiz. Bu bakımdan Kızılay`ın kan bağışı kampanyalarına destek oluyoruz. Bu kez bizzat kan bağışında da bulunarak sorumluluğumuzu yerine getirdik. Kan bağışı bilincinin topluma ve meslek gruplarına daha da yayılmasını ve bu bilincin hakim olmasını istiyoruz. Çünkü bizler biliyoruz ki kan acil ihtiyaç olmasının yanında aynı zamanda sürekli de ihtiyaçtır” dediler.

Kaynak: İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com