Gazeteciler Kandil'de didik didik arandı

Gazeteciler Kandil'de didik didik arandı
Kandil'e Karayılan'ın basın toplantısını izlemeye giden gazetecilerin aranma anları fotoğraflara yansıdı.

Türkiye bugün tarihi bir gün yaşadı. Murat Karayılan Kandil'de düzenlediği toplantıda PKK'lıların 8 Mayıs tarihinde sınır dışına çekilmeye başlayacaklarını açıkladı.

Kandil'de beklenen basın toplantısını Murat Karayılan gerçekleştirdi. Basın açıklamasında Murat Karayılan, Zeki Şengali ve Hacer Zagros katıldı.

CANLI YAYIN ARAÇLARI ALINMADI

Gazetecilerin isimlerini ve hangi kuruluşta görev yapıklarına ilişkin bilgileri alan örgüt mensupları, canlı yayın araçlarının girişine izin vermeyerek, geri gönderdi.

UYACAKLARI KURALLAR ANLATILDI

PKK üyeleri, basın mensuplarına uyacakları kurallarla ilgili bilgi verdi. Bölgeye konvoy halinde gidileceği, cep telefonlarının alınmayacağı, basın toplantısı saatinin daha sonra açıklanacağı ifade edildi.

GAZETECİLER GÜVENLİK GEREKÇESİYLE ARANDI

Güvenlik gerekçesiyle cep telefonu ve kameraların alınmadığı alanda ilginç olaylar da yaşandı. Karayılan'ın açıklamanın yapacağı alana girmeden önce gazeteciler didik didik arandı.

TÜRK BASINININ UTANÇ FOTOĞRAFI

Türk basınının utanç fotoğrafı olarak tarihe geçen o anlar kameralara böyle yansıdı. Gazetecilerin böyle bir görüntüye en azından engel olmaları gerekirdi. Bu durumu kabul etmeyebilir, böylece gazetecilik imajını zedeleyen bu fotoğrafları vermemiş olurlardı.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com