Gazeteciler üniversiteye niçin alınmadı?..

Gazeteciler üniversiteye niçin alınmadı?..
Rektörlük adaylığı seçimlerinde, seçimleri ve seçim sonuçlarını almak için, DPÜ merkez kampüse giden 5 basın mensubunun, ana giriş kapısında içeriye alınmaması ve geri çevrilmesine ilişkin bazı gazetelerde çıkan haberle ilgili olarak Gazeteciler Cemiyeti

Rektörlük adaylığı seçimlerinde, seçimleri ve seçim sonuçlarını almak için, DPÜ merkez kampüse giden 5 basın mensubunun, ana giriş kapısında içeriye alınmaması ve geri çevrilmesine ilişkin bazı gazetelerde çıkan haberle ilgili olarak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İhsan Tunçoğlu, yaşanan durumun üzüntü verici olduğunu ifade etti.
Başkan Tunçoğlu açıklmasında konu ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:
'Rektör adaylığı seçimlerini izlemek veya sonuç almak amacıyla giden bazı basın mensuplarının merkez kampus ana giriş kapısından içeri alınmayarak geri çevrilmelerini üzüntü ile karşılıyorum. Kamuoyunu bilgilendirmek basının ve basın mensuplarının görevidir. Bu görevlerini yapmaları esnasında, kolaylık sağlanması gerekirken, aksine zorluk çıkarılmasını anlamak mümkün değildir. 2 gazetemizde çıkan haberde, muhabir arkadaşların içeriye girmelerinin Genel Sekreter Yalçın Kalay tarafından engellendiği yazılması nedeniyle ben, Sayın Yalçın Kalay'la bir görüşme yaptım. Genel Sekreter Yalçın Kalay basın mensuplarının içeri girmelerinin engellenmesi talimatının kendisi tarafından verilmediğini ve böyle bir yetkisinin olmadığını anlattı. Arkadaşlarımızın görevlerini engelleyen yetkiliye üzüntülerimizi bildirir, bundan böyle engellemek değil, tam tersine yardımcı olmalarını, güler yüzle ev sahipliği yapmalarını bekler ve tavsiye ederim. Modern yöneticilere yakışan davranış biçimi böyledir. Aksi halde gereken cevapları ve tepkileri, sadece bu üzücü olaya maruz kalan meslektaşlarımız değil, tüm basın mensuplarının göstereceğinin bilinmesini hatırlatmak isteriz.' şeklinde konuştu.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com