Gazeteciler unutulmayan anıları kitaplaştırdı

Gazeteciler unutulmayan anıları kitaplaştırdı
Ümraniye Belediyesi, gazetecilerin unutulmayan anılarını kitaplaştırdı. Gazetecilerin haber anılarının yer aldığı “Unutulur Gibi Değildi” isimli kitabın tanıtımı için 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde program düzenlenecek.

Ümraniye Belediyesi, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” münasebetiyle geçtiğimiz yıl yağmur çamur demeden çalışan gazetecilerin meslekte yaşadıkları zorlukları anlatan "Gazetecilerin Zor Anları" karma fotoğraf sergisi düzenlemişti. Bu yıl da mesleğe emeği geçen ve hayatını kaybeden gazetecilerin anısına gazetecilerin haber anılarının yer aldığı “Unutulur Gibi Değildi” isimli bir kitap hazırlandı. Savaş Ay’dan Mehmet Ali Birand’a kadar birçok muhabir ve gazetecinin anılarının yer aldığı “Unutulur Gibi Değildi” isimli kitabın lansmanı, 10 Ocak 2014 Cuma günü saat 19.00’da Cevahir Otel’de düzenlenen bir programla gerçekleşecek.
Kitap hakkında açıklamada bulunan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, “Haberi bize getiren insanları görmeyiz çoğu zaman. Kapımıza gazeteyi bırakıp giden gazete dağıtıcısı gibidir onlar. Eserleri daima önümüzdedir, ama kendileri nadiren görünür. Gizemli kahramanlardır onlar. İşlerini yapıp kenara çekilirler. Bu yüzden onları çoğu zaman unuturuz. Mesleğe emeği geçen ve hayatını kaybeden gazetecilerin anısına düzenlediğimiz bu kitap, bir araya gelen haber anıları ile gazetecilerin ne zorlu durumlarda mücadele ederek mesleklerini icra ettiğini bir kez daha görmemizi sağlıyor” şeklinde konuştu.
Anılarda yer alan olay ve durumların özellikle genç gazeteciler için ders niteliği taşıdığını belirten Can, “Kitap, mesleki bir tecrübenin sonraki kuşaklara aktarılması açısından da oldukça anlamlı ve kıymetlidir. Başta anılarını bizlerle paylaşan gazeteci arkadaşlarımız olmak üzere kitapta emeği bulunan herkese teşekkür ediyor, mesleğe hayatını adayan tüm gazetecilere saygılarımı sunuyorum” dedi. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com