Gazetecilerden Taksim'de Protesto!

Gazetecilerden Taksim'de Protesto!
Gazeteciler Nedim Şener ve Ahmet Şık için meslektaşları Taksim'de protesto yürüyüşü düzenliyor..

CHP, TKP gibi siyasi partilerin de destek verdiği protestoya bir çok gazeteci katılıyor. Uğur Dündar'ın da aralarında bulunduğu bazı gazeteciler ağızlarını bantlarken pankartlarla Galatasaray Lisesi'ne yürüdü.

CHP'DEN YOĞUN KATILIM

Protesto gösterisine CHP'nin yoğun katılımı ise dikkat çekti. Birinci Taksim protestosuna CHP'den kimsenin katılmaması  CHP il Başkanı'nın istifasına neden olmuştu. Gürsel Tekin yürüyüşe katılmayan CHP İstanbul İl Başkanı'nın istifasını istemişti. 

 SLOGANLAR ATILDI

Gazeteciler Nedim Şener ve Ahmet Şık'ın gözaltına alınmasını protesto ederken üzerlerinde “Nedimime, Ahmetime dokunma”, “Bizi içeri değil siz kendinizi dışarı atacaksınız” yazan pankartlar taşıyarak yürüyor.20 MART'TA ANKARA'DA

Gazetecilere Özgürlük Platformu, cezaevlerindeki gazetecilerin en kısa sürede özgürlüğüne kavuşması için düzenledikleri protesto gösterisinde İstanbul Galatasaray Meydanı'ndan Taksim Meydanı'na yürüyor. 20 Mart'ta ise Ankara'da basın açıklaması düzenleyecek. 13-20 Mart tarihleri arasında da gazeteci cemiyetleri tarafından her gün farklı illerde basın açıklamaları yapılacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com