Gazeteciye toplu tecavüz

Gazeteciye toplu tecavüz
Hindistan'da bu kez de görev başındaki bir fotomuhabir toplu tecavüze uğradı. Ağır yaralanan genç kadın, hastanede tedavi altına alındı.

Yetkililer, Mumbai kentinde bir dergi için çalışan 23 yaşındaki fotomuhabirin Aşağı Parel bölgesinde bir erkek meslektaşı ile görev yaptığı sırada saldırıya uğradığını söyledi. Önce erkek gazeteciyi döverek etkisiz hale getiren beş saldırgan, daha sonra kadın fotomuhabire tecavüz etti.

Maharaştra eyaleti İçişleri Bakanı RR Patil, ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan gazeteciyi ziyaret ettikten sonra saldırının ardından düzenlenen operasyonda 35 kişinin gözaltına alındığını, sorumluların bir an önce mahkeme önüne çıkarılacağını söyledi.

Kadınlara ve çocuklara karşı cinsel saldırıların yaygın olduğu Hindistan'da geçen yıl 23 yaşındaki genç bir kadının otobüste toplu tecavüze uğradıktan sonra ölmesi, büyük tepkiye yol açmıştı. Erkek arkadaşı ile bindiği otobüste 6 kişinin tecavüzüne uğrayan genç kadının tedavi için götürüldüğü Singapur'da şiddetli iç kanama nedeniyle yaşamını yitirmesinin ardından ülke genelinde gösteriler düzenlenmişti. Tecavüzden yargılanan altı kişiden biri, geçtiğimiz mart ayında cezaevindeki odasında ölü bulunmuştu. Diğer beş kişinin yargılanması ise devam ediyor.

Hindistan'da geçtiğimiz yıl yaşanan otobüste toplu tecavüz olayında bu yana ülkedeki kadınların güvenliği bir tartışma konusu.(MUE)

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com