Gazetelerde bugün!

Gazetelerde bugün!
Liselerde türban-Atatürk rozeti gerilimi yaşanıyor. Haber 'Ayrışma zili çaldı' başlığıyla Cumhuriyet'in manşetinde...
CUMHURİYET
 
Ayrışma zili çaldı
 
AKP bunu da başardı! AKP’nin okullarda serbest kıyafet uygulaması ve Memur-Sen’in kamuda kıyafet özgürlüğü bahanesiyle başlattığı eylem tehlikeli bir ayrışma yarattı. Bağcılar İbni Sina Anadolu Lisesi’nde türbanlı öğrencilere karşı siyah kurdele ve Atatürk rozeti takan öğrencileri okul yönetimi uyardı! Naci Ekşi Anadolu Lisesi’nde taytlı öğrenciler “ahlaksızlıkla” suçlandı. Esenler Atatürk İlkokulu’nda çocuklar derslere türbanla giriyor.
 
HÜRRİYET
 
Yüksek tansiyon
 
Salı günleri Türkiye'nin siyasi tansiyonu liderlerin grup konuşmalarında birbirlerine yönelttikleri ağır eleştiriler nedeniyle yükseliyor.
 
MİLLİYET
 
Askere yazılı talimat formülü
 
Hükümet kanadında çekilme sürecine yönelik görüşler netleşiyor. Öncelikle her şey hukuka uygun olacak. Askerin nasıl davranacağı ise yazılı talimatla belirlencek.
 
VATAN
 
Bu evde yaşıyor
 
Şehit oğlu için devletin verdiği tazminat ve maaşa 15 yıl hiç dokunmayarak biriken 250 bin TL'yi okul için bağışlayan Eşe Ana tek katlı bu köy evinde geçim savaşı veriyor.
 
RADİKAL
 
10 maddede kalıcı barış
 
Jonathan Powell, dün Ankara'da MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Başbakan'ın başdanışmanı Yalçın Akdoğan'la buluştu.
 
AKŞAM
 
Askere 'rahat' direktifi
 
Çözüm sürecinde en çok tartışılan 'sınır dışına çekilme' kritik eşikte... AKŞAM, düğümü çözecek formülü yazdı: Hükümet, TSK'ya 'Başbakanlık direktifi' gönderecek. Asker bu direktife göre hareket edecek. Balyoz davasına sebep olan benzer bir duruma düşmeyecek.
 
SÖZCÜ
 
CHP ve MHP'yi Meclis'ten at... Koluna cani Apo'yu tak! Ülkeyi birlikte yönet!
 
Başbakan, açılıma destek vermeyen muhalefeti yargıya hedef gösterdi. Yargı harekete geçti. CHP ve MHP'ye davalar yolda...
 
HABER TÜRK
 
Bağımsız yargı saldırıya uğradı
 
Başbakan, Bahçeli'yi çözüm sürecinde öfkeli gördüğünü açıkladı: ''Allah korusun, bu hararetle kayış kopar, conta yanar, motor su kaynatırsa üzülürüz. Daha fazla hararet yapmadan emekli olsun.
 
SABAH
 
İşte taş atan çocuklar korosu
 
Adana'da örnek proje: Terör istismarına açık çocuklar müzikle eğitildi, ortaya 95 kişilik Ebru Korosu ve Dans Topluluğu çıktı.
 
POSTA
 
Annesinin koynunda
 
34 yaşındaki Şule Damtan ikinci kızına hamileydi. Ağır gribe yakalandı. ''Bebeğime bir şey olursa üzüntüden ölürüm'' deyip ilaç almadı. Zatürre oldu. Hastaneye kaldırıldı. 40 gün yoğun bakımda yattı. Ölmeden 24 saat önce doğum sancısı tuttu. Kızını dünyaya getirdi. 6 aylık doğan bebek yaşamadı. Bebek ve annesi dün koyun koyuna toprağa verildi.
 
BİR GÜN

KOÇ diz çöktü
 
Koç Üniversitesi'nde işten çıkarılan işçilerin direnişi zaferle sonuçlandı. İşçiler, günler süren mücadelenin ardından, hazırladıkları protokolü üniversite idaresine kabul ettirdi.
 
ZAMAN
 
Mahkeme terörize edildi
 
Ergenekon davasının görüldüğü mahkemeyi basma girişimine Başbakan sert tepki gösterdi. Cumhuriyet tarihinde ilk kez yargının saldırıya uğradığını belirten Erdoğan, CHP’li vekilleri eleştirdi: “Milletin vekaletinde anarşi çıkarmak, yargı mekânlarını terörize etmek gibi bir yetki asla yoktur.” Başbakan, Danıştay’a saldıranların yargılandığı mahkemenin, CHP’lilerin saldırısına maruz kaldığını vurguladı. (IUK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Fox TV’ye çirkin saldırı14 Ocak 2015 Çarşamba 12:55
 • Yandaş medya açık açık hedef gösterdi14 Ocak 2015 Çarşamba 12:45
 • Havuz yazarı konferanstan kovuldu13 Ocak 2015 Salı 13:24
 • Economist: Türk medyası için zor zamanlar09 Ocak 2015 Cuma 11:04
 • “AKP basını bitirdi“09 Ocak 2015 Cuma 10:26
 • "Bu ayıp, bu kan asla temizlenemeyecek"08 Ocak 2015 Perşembe 16:50
 • Atilla Taş'tan olay yaratan 'Yüce Divan' tweeti!06 Ocak 2015 Salı 11:11
 • Hülya Avşar'dan Sözcü'ye dava!25 Aralık 2014 Perşembe 10:49
 • Milliyet'te deprem, hangi isimlerin görevine son verildi?17 Aralık 2014 Çarşamba 11:27
 • Abdülkadir Selvi'nin kafası karıştı15 Aralık 2014 Pazartesi 10:54
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com