Gaziantep, şehitlerine ağlıyor

Gaziantep, şehitlerine ağlıyor
Afyonkarahisar'daki patlamada şehit olan Gaziantepli askerler Hayri Kaya ve Mehmet Emre Özer'in evleri Türk bayrakları ile donatıldı, taziye çadırları kuruldu.
Patlamanın duyulmasının ardından kayıp listesinde adları bulunan iki Gaziantepli askerden Hayri Kaya'nın Şahintepe Mahallesi 86'ncı sokaktaki evinde toplanan yakınlarının 'Belki yaşıyordur' umudu yerini hüzne bıraktı. Aile bireyleri DNA testi için Afyonkarahisar'a giderken yakınları eve Türk bayrakları asıp, taziye çadırları kurdu. Şanlıurfa'da öğretmen olan ve kısa dönem askerlik acemi eğitimini yapan Hayri Kaya'nın Samsun'dan 4 gün önce Afyonkarahisar'a gittiği belirtildi.
 
TECİLİNİ BOZDURDU
 
Bolu İzzet Baysal Üniversitesi'nde işletme eğitimi alıp okulunu bitirdikten sonra memleketi Gaziantep'e dönen şehitlerden Mehmet Emre Özer'in 'Bir an önce vatan borcumu ödeyeyim' diye ailesinden habersiz olarak tecilini bozup, üç günde karar aldırarak asker olduğu ortaya çıktı. Özer'in Atatürk mahallesi Hatice Bilgiç sitesindeki evinin bahçesi ve oturduğu apartman bayraklarla süslenirken, Şehitkamil Belediyesi tarafından kurulan taziye çadırında ise yakınları DNA testinin sonuçlanıp cenazelerinin gelmesini bekliyor. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com