GAZİANTEP’TE ‘EĞİTİMDE VİZYON GÜNLERİ’

GAZİANTEP’TE ‘EĞİTİMDE VİZYON GÜNLERİ’
GAZİANTEP’TE ‘EĞİTİMDE VİZYON GÜNLERİ’

GAZİANTEP - Gaziantep’te Şehitkamil Belediyesi, Milli Eğitim İl Müdürlüğü ile Kültür ve Eğitim Stratejik Araştırmalar Derneği işbirliğiyle ‘Eğitimde Vizyon Günleri’ düzenlendi.
Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen ‘Eğitimde Vizyon Günleri’ kapsamında çeşitlik konferansla ve paneller düzenlendi. Programın açılışına İl Milli Eğitim Müdürü Ekrem Serin, Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Aydın, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ve çok sayıda eğitimci ile vatandaş katıldı. İleri teknolojinin çocuklara benimsetilmesi gerektiğini söyleyen Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Aydın, “Eğitim sevgi gibi paylaşıldıkça çoğalan bir şeydir. Fakat özel ilgi ve alaka gösterilmediğinde de kaçan bir şeydir. O yüzden bilgiye ulaşmada bize zaman kazandıracak ileri seviye teknolojileri kullanmamız gerekmektedir. Bu anlamda Fatih projesi okullarımız ve çocuklarımız için çok önemli bir projedir. İnanıyorum ki ileri dönemlerde yeni çıkan teknolojilerle birlikte çocuklarımız bunlardan rahatlıkla faydalanacak ve ihtiyaçları olan bilgiye daha çabuk ulaşacaklardır” dedi.
Tablet bilgisayarların devreye girmesiyle birlikte yeni bir dönemin kapılarının aralandığını ifade eden Başkan Fadıloğlu ise, “Eğitim öğretim hayatına elimizdeki tüm imkanlarla destek olma gayretindeyiz. Ama şundan eminiz ki Fatih projesiyle okullarımız ve çocuklarımız bilgiye çağın ötesinde erişebilecek ve dünya sahnesinde hakkettiğimiz yeri bize müjdeleyeceklerdir. Dünyanın en ileri teknolojilerini üreten ülkelerin bile cesaret edemediği bir proje, adım adım hayata geçmektedir. Çocuklarımızın tablet bilgisayarlar üzerinden eğitim almaları, bu alanda gerçek bir devrim niteliğindedir. İnanıyorum ki bu proje, yaşadığımız yüzyılın en önemli projelerinden biri olarak küresel rekabette bizi daha yukarılara taşıyacak. Yarın kesinlikle bugünkünden daha güçlü daha barış ve bilgi üreten bir ülkede yaşayacağız” dedi.
Açılış konuşmalarının ardından konferans ve panellere geçildi.
Kaynak: İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com