Gaziantep'te ortalık karıştı

Gaziantep'te ortalık karıştı
Spor Toto Süper Lig'in 31. haftasında Kamil Ocak Stadı'daki Gaziantepspor - Galatasaray maçı öncesinde ortalık karıştı.
Galatasaraylı 300 kişilik taraftar grubu sahte biletle stada girmeye çalışıp turnikeleri kırınca emniyet güçleri yoğun şekilde biber gazı sıktı. Gaz bulutunun rüzgârın etkisiyle tribünlere ulaşması üzerine binlerce taraftar sahaya inmek zorunda kaldı. Olaylar sırasında çok sayıda taraftar fenalaştı
 
Gaziantep Kamil Ocak Stadı’nda maçtan önce “gaz dehşeti” yaşandı. Saatler 19.00’u gösterirken stat dışında patlak veren olaylar tribünlere de yansıdı ve emniyet güçlerinin sıktığı biber gazı nedeniyle binlerce taraftar sahaya indi.
 
Olayların başlangıç noktası konuk Galatasaraylı taraftarlara ayrılan tribündeki turnikeler oldu. Yaklaşık 300 kişilik taraftar grubunun sahte biletlerle stada girmeye çalışması nedeniyle ortalık bir anda karıştı. Emniyet güçleri turnikelerin sahte biletleri okumaması nedeniyle taraftarların içeri girmesine izin vermeyince arbede çıktı.
 
Sarı-kırmızılı taraftarlar stada sokulmamaları üzerine turnikeleri kırmaya başladı. Emniyet güçlerinin taraftarları dağıtmak için biber gazı kullanmayı tercih etmesi daha büyük olayların çıkmasına neden oldu. Güvenlik güçlerinin yoğun biçimde kullandığı biber gazı rüzgârın etkisiyle kısa sürede stat içine girince ortalık karıştı.
 
YÖNETİM SAHAYA İNDİ
 
Galatasaraylı taraftarların oturdukları tribünler biber gazıyla dolunca sarı-kırmızılılar çareyi sahaya inmekte buldu. Binlerce kişi sahaya inerken yoğun biber gazı nedeniyle çok sayıda kişinin fenalaştığı ve baygınlık geçirdiği gözlendi.
 
Gazdan özellikle aileleriyle birlikte stada gelen çocuklar ve kadınların etkilendiği görüldü. Galatasaray İkinci Başkanı Ali Dürüst ve yönetim kurulu üyesi Abdurrahim Albayrak olayların patlak vermesinden çok kısa bir süre sonra sahaya inerek sarı-kırmızılı taraftarları yatıştırmaya çalıştı. Dürüst ve Albayrak’ın teskin ettiği taraftarlar daha sonra gruplar halinde tribüne çıktı.  Bu arada Galatasaraylı taraftarların sahaya indiğini gören Gaziantepsporlu taraftarlar da sahaya girmeye çalıştı. Güvenlik güçleri ev sahibi taraftarlara zamanında müdahale ederek, iki taraftar grubunun bir araya gelmesine izin vermedi.
 
AMBULANS KAZA YAPTI
 
Biber gazı nedeniyle baygınlık geçiren Galatasaraylı bazı taraftarlar hemen ambulanslara bindirildi. Ancak ambulans panik halinde stattan çıkarken direğe çarptı. Aracın kullanılmaz hale gelmesi nedeniyle taraftarlar bir şok daha yaşadı.
 
MAÇTAN ÖNCE OLAY
 
Karşılaşmadan önce iki takım taraftarları arasında gerginlik yaşandı. Şehir turu atan Galatasaraylılar ile Gaziantepsporlu taraftarlar arasında sözlü tartışma ile başlayan gerilim kısa sürede tırmandı. Birbirlerine taş atan gruba emniyet güçleri müdahale etti. Galatasaraylı taraftarların polis eşliğinde stada girişi sırasında da tansiyon yükseldi. Emniyet güçleri, sarı-kırmızılı taraftarları oluşturulan güvenli bölgeden stada soktu.(SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com