Gaziantep'te seçim afişleriyle ilgili alınan karar

Gaziantepte seçim afişleriyle ilgili alınan karar
AK Parti Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayı Şahin:

İSTANBUL (AA) - AK Parti Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayı Fatma Şahin, Gaziantep'te bayrak ve afişlerin yalnızca seçim koordinasyon merkezleri ile parti binalarına asılmasıyla ilgili adaylar tarafından alınan karara ilişkin, "Şehirdeki bayrak yarışının artık halkımızı şikayet noktasına getirdiği, esnaf gezimizde bunun ciddi bir şekilde hem görüntü kirliliği hem de milli servet kaybına neden olduğu yönünde şikayetleri görünce, iktidar partisi olarak biz teklif ettik" dedi. 

Şahin, Türk Hava Yolları'nın tarifeli uçağıyla geldiği Atatürk Havalimanı'nda, gazetecilerin Gaziantep'te büyükşehir belediye başkan adaylarının birlikte aldıkları karara ilişkin sorularını yanıtladı. 

Fatma Şahin, yaklaşık 10 gün önce Gaziantep Valisi Erdal Ata başkanlığında bir toplantı yaptıklarını belirterek, "Bu toplantıya büyükşehir belediye başkan adayları ve bütün partilerin il başkanları katıldı. Şehirdeki bayrak yarışının artık halkımızı şikayet noktasına getirdiğini, esnaf gezimizde bunun ciddi bir şekilde hem görüntü kirliliği hem de milli servet kaybına neden olduğu yönünde şikayetleri görünce, iktidar partisi olarak biz teklif ettik" diye konuştu. 

 

- "Vatandaşımız çok mutlu oldu"

 

Halkın adaylardan bir bayrak yarışı beklemediğini dile getiren Şahin, şunları kaydetti:

"Bu şehir, zaten kararını verme noktasında çok olgun bir şehir. Biz 'gelin planda, projede, hizmette yarışacak şekilde, birbirimizle barış içinde, hayırda yarışalım. Gelin bu kararı hep beraber alalım' dedik. Karşı taraf da buna çok sıcak yaklaştı. Onun üzerine hepimiz, Valimizin başkanlığında çıkan bu kararın altına imza attık. Ondan sonra emniyet müdürümüz de seçim koordinasyon merkezi dışındaki bütün bayrakları şehirde topladı. Bundan da vatandaşımız çok mutlu oldu." 

Şahin, Gaziantep için yapacakları projelerini 1 Mart'ta düzenledikleri programla anlattıklarını hatırlatarak, "Beyannamemizde 'İnsan dostu, çevre dostu olacağız' diyoruz. Olacağız da insan dostu ve çevre dostu olacaksak, bu bayrak yarışıyla olmaz. Ağzımızdan çıkan sözün gereğini yapabilmemiz için de bu tür başlangıçların toplumdaki karşılığının çok yüksek olduğunu gördük" değerlendirmesinde bulundu. 

Gaziantep şehrinin kararını verdiğini dile getiren Şahin, "Kendi içimizde güzel bir yarış içindeyiz. İnşallah 30 Mart akşamında büyük bir zafer bekliyoruz" dedi. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com