Gaziantep'teki patlamayla ilgili 5 kişi adliyede

Gaziantep'teki patlamayla ilgili 5 kişi adliyede
Gaziantep'te Ramazan Bayramı'nın ikinci günü düzenlenen bombalı saldırıyla ilgili olarak gözaltına alınanlardan 5 kişi daha adliyeye çıkarıldı. Gaziantep Valisi Erdal Ata'nın açıkladığı diğer 4 kişinin ise İstanbul'da sorguda olduğu öğrenildi.
Patlamanın ardından Şanlıurfa'nın Siverek İlçesi'nde 4, Diyarbakır ve İstanbul'da 4, Mersin'de ise 2 olmak üzere 14 kişi gözaltına alınmış, Gaziantep'te sorgulanan 10 zanlıdan 5'i mahkemeye çıkarılmıştı. Bunlardan bombalı aracı Gaziantep'e gönderdiği ileri sürülen Siverek'te bir okulun başmüdür yardımcısı olan M.H ile bombalı aracın olay yerine getirildiği çekiciyi kullanan M.Ç tutuklanmış, 3 kişi ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde sorguları süren zanlılar R.F., H.F., Y.A., Y.O. ve B.T sağlık kontrollerinin ardından bugün adliyeye getirildi. Kelepçeli oldukları görülen zanlılar saat 05.30'da adliyeye sevk edilirken, önceki zanlıların getirilişleri sırasındaki önlemlerin aksine yüzlerinin kapatılmaması ve hakim savcı kapısı yerine mevcutlu kapısının giriş için kullanılması dikkat çekti. Olayla ilgili olarak Gaziantep Valisi Erdal Ata'nın düzenlediği basın toplantısında gözaltına alındığını açıkladığı 4 kişinin ise saldırıda kullanılan otomobilin Sakarya'dan çalınma olayının hırsızlık zanlıları olduğu ve İstanbul'da gözaltında oldukları öğrenildi.
 
Gaziantep'in Şehitkamil İlçesi Emniyet Müdürlüğünün bulunduğu Korutürk Caddesi'nde bomba yüklü bir araçla düzenlenen saldırıda 9 kişi patlama sırasında, bir kişi de patlamayı duyup kalp kirizi geçirerek yaşamını yitirmiş, 68 kişi ise yaralanmıştı. Yararılardan durumu ciddiyetini koruyan 9'unun tedavisi ise hastanelerde sürüyor. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com