Gaziler görüşecek tek AKP'li bulamadı

Gaziler görüşecek tek AKP'li bulamadı
"Vatana İhanet Yasası" çıkarılmasını isteyen gaziler, vekillerinin kapısını çaldı.
Hazırladıkları teklifi AKP'ye sunmak isteyen Gaziler, karşılarında konuşacak kimseyi bulamadı. Gazileri, CHP ve MHP ağırladı.
 
Açılım tartışmalarının arttığı, Öcalan'a ev hapsi tartışmalarının yaşandığı bir dönemde, bir grup gazi dün meclise gelerek 3 parti grubunu ziyaret etmek istedi. Milletvekillerine hazırladıkları "Vatana ihanet yasası" dökümlerini vermek isteyen gaziler önce iktidar partisinin kapısı çaldı.
 
Ancak AKP Grupbaşkanvekillerini makamlarında bulamayan gaziler MHP'ye gitti.Türkiye Harp Malülü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Ankara Şubesi'nden gelen gaziler, Grup Başkanvekili Oktay Vural'a hazırladıkları "Vatana İhanet Yasası" dökümanlarını teslim etti. Gazilerle CHP adına ise Emine Ülker Tarhan görüştü.
 
Gaziler şunları söyledi:
 
"Bölücülüğe prim veriliyor. Ülkemizin birlik ve bütünlüğe en fazla ihtiyaç duyduğu bu günlerde, kalleş teröristlerin ekmeğine yağ süren açıklamalar duymaktayız. Üstelik bölücülük kapsamındaki bu açıklamalara büyük bir olasılıkla "Vatana İhanet Yasası"nın bulunmamasının verdiği cüretle pirim verildiğini görmekteyiz. Bu nedenlerle, TBMM'nin derhal mevcut boşluğu doldurarak Vatana İhanet Yasası'nı çıkarmasını talep ediyoruz."
 
İşte gazilerin teklifi
 
Gazilerin hazırladığı yasa taslağı özetle şunları öngörüyor:
 
Devletin egemenliği altında bulunan topraklardan bir kısmını devlet idaresinden ayırmak, devletin bağımsızlığını zayıflatmak amacına yönelik elverişli bir fiil işleyen kimseye ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilir. Düşman devletin yanında Türkiye'ye karşı silahlı mücadeleye giren vatandaş müebbet hapis cezası ile cezalandırılır. Kendisi veya başkası için maddi yarar sağlayan vatandaşa, 3 yıldan 10 yıla kadar hapis ve on bin güne kadar adli para cezası verilir. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com