Gaziler Günü kutlandı

Gaziler Günü kutlandı
19 Eylül Gaziler Günü, Kütahya Zafer Meydanı'nda düzenlenen törenle kutlandı.

19 Eylül Gaziler Günü, Kütahya Zafer Meydanı'nda düzenlenen törenle kutlandı.

a Vali Şükrü Kocatepe, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Sami Fındıkoğlu, Belediye Başkanı Mustafa İça ve Muharip Gaziler Derneği Kütahya Şube Başkanı Salih Şen tarafından çelenklerin Atatürk Anıtı'na bırakılmasının ardından saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı söylendi.
Kocatepe, törende, Türk milletinin bağımsızlık ülküsüyle tarih boyunca ortak varlığına yönelen tehditlere ve her türlüğü güçlüğe kararlılıkla karşı koyduğunu söyledi.
Atatürk önderliğinde yürütülen kurtuluş mücadelesinin, milletin kuşaktan kuşağa aktarılan bu kararlılığının göstergesi olarak tarihteki yerini aldığına işaret eden Kocatepe, şöyle konuştu:
''Kurtuluş Savaşı'nın ardından kurulan Cumhuriyetimiz, yüce Atatürk başta olmak üzere vatan sevgisiyle yaşamını ülkesine adayan şehit ve gazilerimizin bizlere emanetidir. Çağın koşullarına, çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmak, ancak tarih bilinciyle mümkündür. Türk milletinin her ferdi, yaşadığı hayatın geçmişte edinilen tecrübelerin bir sonucu olduğunu görür. Bu bakış açısıyla şehit ve gazilerinin aziz hatırasını canlı tutar. Vatan uğruna şehit ve gazi olmayı bir borç sayan, askere uğurlarken 'ya şehit ol, ya gazi' diye öğütte bulunan yüce ulusumuzun bu özelliği sayesinde tarihin altın sayfalarına yazılan isimlerimizle İstiklal Savaşı, Kore ve Kıbrıs Savaşları hiçbir zaman hafızalardan silinmeyecektir. Bize emanet edilen bu kutsal vatan toprakları, atalarımızdan aldığımız güçle sonsuza kadar yaşayacaktır.''
Bir öğrencinin şiir okuduğu tören, Kütahya Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığı Bandosunun gösterisiyle sona erdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com