Gazilere vefa: Kokoreç bedava

Gazilere vefa: Kokoreç bedava
Eskişehir’de bir kokoreççi, birkaç yıl önce gittiği Çanakkale gezisinden etkilenerek işletmesinde gazilere ayrıcalık tanıyarak ücretsiz kokoreç ikramı yapıyor.

Bilecik’in Bozüyük ilçesindeki kokoreç tezgahlarının farklı bir yere taşınmasının ardından Engin Göl ve Onur Gündoğdu, ortak olarak Eskişehir’in Şirintepe Mahallesi’nde ‘Bozüyük Kokoreç’ adlı kokoreççi dükkanı açtı. Birkaç yıl önce düzenlenen geziyle Çanakkale’ye giden ortaklardan Onur Gündoğdu, oradaki manevi havadan etkilenerek yeni açtıkları dükkanlarında ‘Gazilere ücretsiz kokoreç’ kampanyası başlattı. İki ortak, vatandaşlar tarafından beğeniyle karşılanan örnek uygulamayla, canları pahasına vatan uğruna mücadele eden kahraman gazilere bir nebze de olsa destek olmak istiyor.

Uygulamayla alakalı açıklamalarda bulunan işletmecilerden Onur Gündoğdu, kampanyayı, ortağıyla birlikte aldıkları karar doğrultusunda başlattıklarını söyledi. Çanakkale ruhundan etkilenerek böyle bir uygulama başlattıklarını ifade eden Gündoğdu, “Birkaç yıl önce Çanakkale’ye gitmek nasip oldu. Tabi orada insanın duyguları farklı oluyor. Biz de, ‘Vatan-millet için ne yapabiliriz, elimizden ne gelir?’ diye düşündük ve gazilerimize yönelik bu uygulamayı başlattık. Oradaki havayı, savaş anındaki fedakarlıkları göz önünde bulundurduğunuz zaman bizim gazilere yaptığımız uygulama çok ufak bir şey” dedi.

“BAŞLATTIĞIMIZ UYGULAMA DİĞER ESNAFLARA DA ÖRNEK OLUYOR”
Gündoğdu, uygulamayla alakalı geri dönüşlerin çok olumlu olduğunu da anlatarak, şöyle devam etti:
“Uygulamadan gazilerimiz başta olmak üzere aileleri ve diğer müşterilerimiz çok memnun. Hatta dükkanımıza misafir olarak gelen esnaf arkadaşlar da uygulamayı beğenip, ‘Biz de böyle bir uygulama başlatıp gazilerin yanında olduğumuzu göstermek istiyoruz’ diyorlar. Ayrıca bu uygulamamızı kısaca açıklamak gerekirse; buraya gelen gazilerimiz hiçbir şekilde ücret ödemeyecekler. Buraya gelecekler, bizim lezzetli kokorecimizi tadacaklar. Tüm gazilerimizi dükkanımıza bekliyoruz ve bu uygulama devamlı sürecek.”

Müşteriler ise, gazilerin, vatan ve millet için çok önemli olduğuna dikkat çekerek, böyle örnek bir uygulamayı hayata geçiren işletmecileri takdir etti. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com