GAZİPAŞA İLKÖĞRETİM OKULU'NUN BTÜ'YE DEVREDİLMESİ

GAZİPAŞA İLKÖĞRETİM OKULU'NUN BTÜ'YE DEVREDİLMESİ
GAZİPAŞA İLKÖĞRETİM OKULU'NUN BTÜ'YE DEVREDİLMESİ

ADANA - Adana Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Bekir Sıtkı Özer, restorasyonu devam eden Gazipaşa İlköğretim Okulu’nun Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’ne (BTÜ) devredilmesine karşı çıktı, İl Genel Meclisi’ne tepki gösterdi. Özer, BTÜ’nün hazır olan her yere konduğunu, böylesi bir üniversite kurulumu olamayacağını savundu.
Büyükşehir Belediye Meclisi, ‘2012 Yılı Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın üçüncü birleşimini gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediye Meclis Toplantı Salonu’ndaki oturuma Meclis Başkanvekili Halil Tüm başkanlık yaptı. Gündem dışı söz alarak kürsüye çıkan Bekir Sıtkı Özer, bu kentte yaşayan herkesin görev ve sorumluluklarına sahip çıkması gerektiğinin altını çizerek, “Her şeyden önemlisi bu kente sahip çıkmak zorunda. Birileri çıkıp da; ‘Ben yaptım oldu, bitti’ noktasında hareket edemez. Yine bu kürsüden, Tepebağ’da restore edilen Gazi İlköğretim Okulu’nun durumunu gündeme getirmiştim. Seyhan Belediye Meclisi ve Büyükşehir Belediye Meclisi olarak, buranın ‘Bilim-Sanat Merkezi ve Eğitim-Kültür Müzesi’ olarak kullanılması kararlaştırılmış. Şimdi ben bunu söylüyorum, çıkıp da; ‘Üniversiteye karşı mısın?’ diye soruyorlar. Hayır, üniversiteye falan karşı değilim” dedi.
“BÖYLE ÜNİVERSİTE KURMA MANTIĞI OLUR MU?”
Bursa’da hizmete sunulan; ‘Kent Müzesi’ni hatırlatarak, restorasyonu devam eden Gazi İlköğretim Okulu’nun da yine ‘Kent Müzesi’ olarak Adana’ya kazandırılmasından yana olduğunu kaydeden Özer, İl Genel Meclisi’nce alınan karar doğrultusunda, söz konusu binanın Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’ne verilmesine kararını da sert bir dille eleştirdi. Özer, konuşmasını da şöyle sürdürdü:
“İl Genel Meclisi, ne hakla böyle bir karar alabiliyor? Başka bina kalmadı mı? Kendilerine yer gösterdim. Askerlik Binası’nı, Çukobirlik binasını gösterdim kendilerine. Bu binalar orada bomboş duruyor. Ben bugüne kadar böylesi bir üniversite mantığı, böyle bir üniversite kurma anlayışını hiç görmedim. Her gördükleri yere saldırmaya çalışıyorlar. Adana’ya gelen konuklarımıza geleneklerimizi, kültürümüz, örf ve adetlerimizi göstereceğimiz bir mekan olmasın mı? Böyle bir mantık olur mu? Üniversite kuruyorsunuz ama diğer taraftan da kentin değerlerini 25 yıllığına kapatıyorsunuz. Bu nasıl bir mantık?” diye sordu.
Üniversiteye karşı olmadıklarının altını çizen Bekir Sıtkı Özer, “Ancak hali hazırda neresi varsa oraya konuyorlar. Böylesi bir mantığı asla kabul etmiyorum. Kabul etmemek zorundayız. Bu sorumluluğu herkesin paylaşmasını istiyorum” ifadesini kullandı.
Kaynak: İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com