Gazze protestosunda İsrail bayrağı yırtan Museviler

Gazze protestosunda İsrail bayrağı yırtan Museviler
İsrail'in Gazze saldırısını Museviler de protesto etti.

İsrail'in Gazze'ye, havadan ve denizden düzenlediği saldırılar, ABD'nin New York kentindeki dünyaca ünlü Times Meydanı'nda yüzlerce kişi tarafından protesto edildi.

OLAYLI PROTESTO

'Gazze İçin Acil Küresel Eylem' adlı sivil toplum örgütü tarafından düzenlenen protesto gösterisinde İsrail'e saldırılarını durdurması çağrısı yapıldı. Protesto sırasında, polislerin gözleri önünde Musevi asıllı oldukları öğrenilen iki kişinin saldırısına uğrayan bir kişi yaralandı. Polis olayların büyümesini önlerken, ellerinde İsrail bayrağı ile protestocuların çevresinde gezinen bazı kişiler de polisler tarafından uzaklaştırıldı.

DEV FİLİSTİN BAYRAĞI AÇILDI

"Gazze İçin Acil Küresel Eylem" kapsamında, Times Meydanı'nda düzenlenen gösteride, aralarında Hasidic Museviler ve Amerikalıların da bulunduğu yüzlerce kişi Gazze'ye yapılan saldırılar nedeniyle İsrail hükümetini protesto etti. Ellerinde Filistin bayrakları ve İsrail karşıtı söylemler içeren pankartlar taşıyan kalabalık grup, Times Meydanı'nda, 7. ve 8. Caddeler arasında, 42. sokakta dev bir Filistin bayrağı açtı. (BRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com