Gazze'den İsrail'e Füze Saldırısı

Gazze'den İsrail'e Füze Saldırısı
Filistinli militanlar İsrail'in güneyine füze fırlattı; ölen ya da yaralanan olmadı.

Gazze Şeridi'ndeki Filistinli militan gruplar, İsrail'in güneyine Kassam roketi saldırısı düzenledi. Kassam roketinin, Şa'ar Hanegev Bölge Konseyi sınırları içerisine düştüğü belirtildi. Saldırıda ölen ya da yaralanan olmadı.

Öte yandan Israil, bu akşam başlayacak Pesah (Hamursuz) bayramı dolayısıyla Gazze Şeridi'ne mal transferinde kullanılan Kerem Şalom geçiş noktasını kapattı. Kerem Şalom aracılığıyla Gazze'den Avrupa ülkelerine karanfil ihracatı da durdu. 43 bin adet karanfil yüklü bir kamyon dün açık olan giriş noktasından geçmişti.

Gazze'deki çiftçiler, Kerem Şalom aracılığıyla Hollanda'ya önemli miktarda çilek de ihraç etti. Ihraç edilen diğer ürünler arasında biber ve kiraz domates de bulunuyor.

Pesah bayramı dolayısıyla Israil ordusu dün gece yarısından başlamak üzere Batı Şeria'ya da genel kapatma uygulamasına geçti. 26 Nisan Salı günü gece yarısına kadar sürecek kapatma uygulaması çerçevesinde sağlık, insani yardım ve benzeri konularla ilgili görevlilerin geçişine izin verilecek.

Ayrıca Filistinli Hristiyanların da Paskalya bayramı dolayısıyla geçişlerine imkan tanınacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com