Gazzeli yetim çocuklar bayramı Türkiye'de karşılayacak

Gazzeli yetim çocuklar bayramı Türkiye'de karşılayacak
İsrail ablukası altındaki Gazze'den Kütahya'nın Tavşanlı ilçesine gelen 20 yetim çocuk, Ramazan bayramını Türkiye'de karşılayacak.

İsrail ablukası altındaki Gazze'den Kütahya'nın Tavşanlı ilçesine gelen 20 yetim çocuk, Ramazan bayramını Türkiye'de karşılayacak.
KÜTAHYA - Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, Tavşanlı'nın geçen yıl kardeş şehir ilan ettiği Gazze'den gelen 10'u kız, 10'u erkek toplam 20 yetim çocuk ile 5 idareciyi İstanbul'da Atatürk Havalimanı'nda karşıladı. Karayoluyla Tavşanlı'ya gelen çocuklar, düzenlenen yemeğin ardından kalacakları otele yerleştirildi.
Güler, yaptığı açıklamada, çocukları kısa bir süre de olsa barış ortamında sevgiyle ağırlayarak yaralarını sarmayı amaçladıklarını söyledi. Mustafa Güler, şöyle konuştu:
''Geçen yıl Tavşanlılı ailelerin bağrına bastığı çocukların gözlerindeki ışıltıyı görmekten büyük mutluluk duyduk ve her yıl aynı şekilde bir grup çocuğu konuk etme kararı aldık. Bu yıl ikinci kez aynı organizasyonu gerçekleştiriyoruz.
Türkiye'den ve dünyanın birçok yerinden Gazze'ye gidip oradaki durumu görmek isteyen birçok insanlar var. Farklı gruplara, farklı dinlere ait insanlar var. Biz de farklı bir felsefe belirledik, dramın olduğu bölgeye gitmekten ziyade orada zulüm yaşayanları bir an bile olsa o zulümden uzaklaştırmak, farklı bir dünya ile tanıştırmak amacıyla onları buraya istedik. Biz üzerimize düşen görevi yapmaktan dolayı mutluyuz ve gururluyuz.''
Çocuklarla Tavşanlı'ya gelen İslami Yardım Derneği sorumlusu Muhammad Abudraz da misafirperver bir ülkeye geldikleri için çok mutlu olduklarını ifade etti. Kafiledeki çocukların birçoğunun savaşta anne veya babalarının yanı sıra evlerini de kaybettiğini anlatan Abudraz, ''Filistin halkının örneğiyiz, numunesiyiz. Türk milletinin arkamızdaki duruşu ve bize destek oluşu bizi her zaman etkilemiştir'' dedi.
Çocukların Kütahya, İstanbul ve Ankara'yı da ziyaret ederek Ramazan bayramını Türkiye'de karşılayacağı belirtildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com