Gazze'ye hava saldırısı

Gazze'ye hava saldırısı
İsrail ordusu, düzenlediği hava saldırılarının ardından olası bir misillemeye karşı Gazze çevresinde ve İsrail'in güneyinde teyakkuza geçtiğini duyurdu

İsrail ordusu, Gazze'ye düzenlenen hava saldırılarının ardından olası bir misillemeye karşı Gazze çevresinde ve İsrail'in güneyinde teyakkuza geçtiklerini duyurdu.

İsrail radyosunda yer alan haberde, ordu birliklerinin, olayların ardından İsrail'in güneyinde teyakkuza geçtiği ve güney bölgesindeki halkın dikkatli olması istendiği kaydedildi.

İsrail ordusundan yapılan açıklamada, "Gazze tarafından atılan füzeye karşılık düzenlenen hava saldırıları, terör eylemleri için silah üretimi yapılan yerlere ve bunların bulunduğu depolara düzenlendi. İsrail ordusu, devletine karşı düzenlenen her saldırıyı tehlikeli buluyor ve Hamas başta olmak üzere bütün terörist gruplara karşı tüm gücüyle çalışıyor. Sorumluluk Hamas'ındır" denildi.

Filistin tarafından henüz olaya ilişkin açıklama yapılmadı.

Gazze'den bu gece İsrail'in batısındaki Sdot Nigif beldesine füze atıldığı iddia edilmiş, İsrail ordusu da karşılık olarak Gazze'de 3 hedefe yönelik hava saldırısı gerçekleştirmiş, 7 kişi yaralanmıştı.

Öte yandan İsrail askerleri, Doğu Kudüs'teki Ebu Dis kasabasında 2 Filistinliyi gözaltına aldı.

İsrail radyosunun yayınladığı haberde, söz konusu 2 Filistinlinin İsrail ordusuna ait bir karargaha molotof kokteyli atması üzerine askerlerin ateş açtığı belirtildi. İsrail askerlerinin ateş açması sonucu yaralanan 2 Filistinlinin gözaltına alındığı ve tedavileri için hastaye kaldırıldığı ifade edildi. Filistinlilerin kimlikleri henüz açıklanmadı. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com