GE Healthcare'ten sosyal medyada kampanya

GE Healthcare'ten sosyal medyada kampanya
GE Healthcare, bu yıl ikincisi düzenlenen '#GetFit' ile sosyal medyada yürütülecek kansere karşı bilinçlendirme ve korunma kampanyasını duyurdu.

Kanserden korunma yöntemlerini ve daha sağlıklı yaşam biçimlerini teşvik etmek amacıyla GE; Twitter, GE’nin Facebook’taki ‘HealthyShare’ sayfasını ve “Çin’in Twitter’ı” olarak bilinen Sina Weibo’yu kullanıyor.

GE Healthcare, kanserden korunma yöntemleri hakkında halkı bilinçlendirmek amacıyla Twitter, Facebook ve Sina Weibo’yu içeren sosyal medya platformları üzerinden dünya çapında gerçekleştireceği yarışmasını duyurdu.

6 hafta devam edecek olan GE Healthcare “#GetFit” kampanyası, dünyanın dört bir yanından insanları kendi sağlıklı yaşam faaliyetleriyle ilgili deneyimlerini ve en büyük ölüm sebeplerinden olan kanser riskini azaltmak amacıyla neler yaptıklarını paylaşmaları için teşvik edecek.

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, kanser çeşitlerinin yüzde 30’u sağlıklı yaşam tarzı ve düzenli egzersiz sayesinde önlenebiliyor. Bu alandaki pozitif mesajları yaymayı hedefleyen #GetFit kampanyası, ikinci yılında tüm katılımcıları kendi ‘sağlıklı kalma’ deneyimlerini paylaşmaları yönünde cesaretlendiriyor. Kampanya, sosyal medya ağlarının kendiliğinden oluşan ‘ortak aklın gücünü’ kullanıyor.

GE Healthcare Başkanı ve CEO’su John Dineen, konuyla ilgili şunları söyledi: “Önleme ve iyi durumdaki sağlığımızı koruma, daha başarılı sağlık sonuçları almanın ilk adımlarıdır. Sosyal ağların kaldıraç gücü, yalnızca kanseri önleyecek daha sağlıklı yaşam biçimlerini teşvik etme yolunda iyi bir fikir olmakla kalmıyor, aynı zamanda bizim ‘healthymagination’ taahhüdümüzün de hem çalışanlarımız hem de müşterilerimiz için bir parçasını oluşturuyor. GE Healthcare’de biz, kansere karşı savaşta inovasyona kesintisiz yatırım yapılması gerektiğine inanıyoruz. Bu sebeple kanser-bağlantılı ar-ge çalışmalarına 1 milyar dolar destek sağlama taahhüdünde bulunduk. Böylece klinik çalışmalarında uzmanlaşmış hekimlere milyonlarca hastanın teşhis ve tedavisinde daha hızlı ve verimli teknolojilerle çalışma imkanı sağlayabileceğiz.”

#GetFit sosyal ağlarla oyunu bir araya getiriyor

GE Healthcare #GetFit yarışmasına katılanların internet bağlantısıyla beraber bir Twitter, Facebook veya Sina Weibo hesabına sahip olması gerekiyor. Belirlenmiş sağlık sorunlarına karşı ilerleme sağlayarak veya kendi sağlıklı yaşam tarzlarına dair post (yorum) yaparak (örnek: bisikletle işe gitmek, sigarayı bırakmak, sağlıklı yemek yemek), hem bireyler hem de takımlar birbirleriyle yarışıyor ve puan topluyorlar. Yarışma devam ederken sağlıklı hayat sürdüren, kitlelere ilham kaynağı olan ve kanserle savaşta yer alan #GetFit temsilcileri, bir yandan kendi deneyimlerini paylaşıyorlar bir yandan da katılımcıları teşvik ediyorlar.

6 haftanın sonunda en çok puan toplayan oyuncu ve takım #GetFit’in kazananı olacak. Yarışmanın sonunda katılan herkes kansere karşı bilincin ve kanser önleme çalışmalarının yaygınlaştırılmasına katkıda bulunmuş olacak.

GE’s HealthyShare Aplikasyonu: GE, kanser önleme mesajının yaygınlaşması için, #GetFit kampanyası doğrultusunda Facebook’taki “HealthyShare aplikasyonunu” uygulamaya aldı.(MUT)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Fox TV’ye çirkin saldırı14 Ocak 2015 Çarşamba 12:55
 • Yandaş medya açık açık hedef gösterdi14 Ocak 2015 Çarşamba 12:45
 • Havuz yazarı konferanstan kovuldu13 Ocak 2015 Salı 13:24
 • Economist: Türk medyası için zor zamanlar09 Ocak 2015 Cuma 11:04
 • “AKP basını bitirdi“09 Ocak 2015 Cuma 10:26
 • "Bu ayıp, bu kan asla temizlenemeyecek"08 Ocak 2015 Perşembe 16:50
 • Atilla Taş'tan olay yaratan 'Yüce Divan' tweeti!06 Ocak 2015 Salı 11:11
 • Hülya Avşar'dan Sözcü'ye dava!25 Aralık 2014 Perşembe 10:49
 • Milliyet'te deprem, hangi isimlerin görevine son verildi?17 Aralık 2014 Çarşamba 11:27
 • Abdülkadir Selvi'nin kafası karıştı15 Aralık 2014 Pazartesi 10:54
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com