“Gebe Hayvan Kesmek, Vatana İhanettir”

“Gebe Hayvan Kesmek, Vatana İhanettir”
Veteriner Hekim Kemal Aydın, gebe hayvan kesenlerin vatana ihanet ettiğini söyledi

Veteriner Hekim Kemal Aydın, gebe hayvan kesenlerin vatana ihanet ettiğini söyledi.
Kurban Bayramı’nın yaklaşması ile beraber mal pazarının yolunu tutan vatandaşların aklında birçok soru işareti bulunmakta. Özellikle alınacak hayvan sağlığına önem veren alıcı, nelere dikkat edeceği konusunda fazla bilgi sahibi değil.
Konuyla ilgili bilgiler aldığımız veteriner hekim Kemal Aydın, alınacak olan kurbanlık hayvanlarla ilgili dikkat edilmesi gereken konularda bilgiler verdi. Aydın, kurban için koyunlarda 1 yaşını doldurmuş olması ve sığırlarda 2 yaşını doldurmuş olması gerektiğini belirterek, “Sağlıklı bir hayvanda, öksürük, burun akıntısı olmayacak. Deride parlaklık, hayvan dışkısı da normal kıvamında ve renginde olacak. Böyle hayvanlardan kurbanlık olur” dedi.
“GEBE HAYVAN FABRİKADIR, KESİLMEZ”
Gebe hayvanları fabrikaya benzeten Aydın, bunları kesenlerin kendini öldürdüğünü söyleyerek, “Hayvanlarda gebelik ancak veterinerlerin kontrolünde tespit edilebilir. Dişi hayvanlarda mutlaka gebelik testi yaptırılması gerekmektedir. Bunun harici yalandır. Dişi hayvanda vatandaşlar, teciller bu hayvan gebedir diyerek, vatandaşlar onlara güvenerek bu hayvanları aldığı zaman yanılırlar. Gebelik testini yaptırdıktan sonra dişi hayvanları kesebilirler. Bunun haricinde ‘bu hayvan gebe değildir’ diyerek bu söze güvenip de aldıkları zaman hüsrana uğrayabilirler. Gebe hayvanı kesmek vatana ihanettir” diye konuştu.

Kaynak: İHA

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com