Gece eğitimleri başladı

Gece eğitimleri başladı
Kütahya'nın Simav ilçesinde İlçe Tarım Müdürlüğünün hazırlamış olduğu programlar çerçevesinde sonbahar ve kış, çiftçi eğitim toplantılarının başladığı bildirildi.

Kütahya'nın Simav ilçesinde İlçe Tarım Müdürlüğünün hazırlamış olduğu programlar çerçevesinde sonbahar ve kış, çiftçi eğitim toplantılarının başladığı bildirildi. Yemişli Belediye Başkanı Nuri Gündoğdu ve Sözleşmeli Ziraat Mühendisi M.Ali Şahin'in organize ettiği ilk toplantıda yörede uygulanabilecek projeler masaya yatırıldı. Suyun kısıtlayıcı bir faktör olduğu vurgulanan toplantıda, su bulunabilecek yerlerde elma, kiraz, erik, armut gibi kapama bahçeleri, suyun bulunmadığı alanlarda da badem, ceviz ve asmanın yetiştirilebileceği beyin fırtınası yöntemiyle tartışıldı. Bu arada bu projelerin uygulanmasındaki kaynaklarla ilgili yol haritaları belirlendi. Toplantıda ayrıca toprak örneği alma ve ekim mevsimi olması sebebiyle tohum ilaçlamasının önemi üzerinde duruldu. Toplantıya İlçe Tarım Müdürü Ali Ceylan, Mühendis Mehmet Ali Karaca, Sözleşmeli Mühendis Mehmet Ali Şahin ve Teknisyen Şerif Şayır ile Belediye Başkanı Nuri Gündoğdu ve çok sayıda çiftçi katıldı.
Bu arada Simav İlçe Tarım Müdürlüğünün diğer köy ve beldelerdeki gece eğitimi toplantılarının da devam edeceği bildirildi. Ekim ayında 20 köy ve beldede gece eğitimi toplantısının yapılacağı, toplantılarda meyvecilik, sebzecilik, hayvancılık, bitki koruma faaliyetleri, desteklemeler gibi konularda bilgilendirmelerin yapılacağı ve filmlerin izlettirileceği bildirildi Toplantılara Simav İlçe Tarım Müdürlüğünde görevli 9 teknik elemanın katılacağı kaydedildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com