Gece yarısı tek kişilik 'taahhüt mağduru' eylemi

Gece yarısı tek kişilik 'taahhüt mağduru' eylemi
MUĞLA'nın Marmaris İlçesi'nde, işlediği bir suç yüzünden verilen para cezasını işini kaybettiği için ödeyemeyen, taahhüt ihlali yaptığı gerekçesiyle...

MUĞLA'nın Marmaris İlçesi'nde, işlediği bir suç yüzünden verilen para cezasını işini kaybettiği için ödeyemeyen, taahhüt ihlali yaptığı gerekçesiyle 3 ay hapis yatan sörf ve yelken eğitmeni 27 yaşındaki Özhan Buğra Köseoğlu, benzer durumda çok kişinin sıkıntı yaşadığını belirterek gece yarısı pankartlı eylem yaptı.

Marmaris'in Adaköy Mahallesi'nde bir turizm tesisinde sörf ve yelkenli eğitmeni olarak çalışan Özhan Buğra Köseoğlu, 2003 yılında Datça İlçesi'nde bir kavgaya karıştı. Yaralama suçundan hakim karşısına çıkan Kesaoğlu, 7 bin 150 lira para cezasına çarptırıldı. Cezanın bin lirasını ödeyen Özhan Buğra Köseoğlu, mahkeme kararını öğrenen işveren tarafından işten çıkarıldı. İş bulamadığı için 6 bin 150 lira para cezasını ödeyemeyerek "taahhüt ihlali" yapan Köseoğlu bu yıl Ocak ayında yakalanarak Muğla E Tipi Kapalı Cezaevi'ne konuldu. Üç ay cezaevinde yatan Közeoğlu tahliye oldu.

GECE YARISI PANKARTLI EYLEM

Kalan 6 bin 150 liralık para cezasını ödemek için iş bulma çabaları sonuçsuz kalan Köseoğlu sesini duyurmak için gece yarısı Atatürk Caddesi Saman İskelesi'ne tek başına eylem düzenledi. İskelenin demir korkuluklarına "Tayyip Baba hükümlüler de insan', "benim işim yok, açım cezaevinden yeni çıktım, devlete 6 bin 150 lira borcum var" ve "insanlar yaşasın taahhüt cezaları kaldırılsın" yazılı pankart astı.

'SABIKALI DİYE İŞ VERMİYORLAR"

Ardından açıklama yapan Özhan Buğra Köseoğlu, "Çalışmak ve devlete borcunu ödemek istediğini belirterek şunları söyledi:

"Ben kimseden para istemiyorum. Cezaevinden çıktım ve şu an kalan parayı ödemek için iş arıyorum. Sabıka damgası yediğim için kimse bana iş vermiyor. Bu tek kişilik eylemimi benim gibi taahhüdü yerine getiremeyerek tutuklanan ve iş bulamayan mağdur insanlar için yapıyorum. İş Bulma Kurumu'na gidiyorum; sabıkalı olduğum için kapılar kapanıyor. Otel ve işletmeleri dolaşıyorum, sicilimi görünce geri çeviriyorlar. Devlete kalan 6 bin 150 lira borcumu ödeyemezsem yine cezaevine gireceğim. Ne yapacağımı şaşırdım. Ben katil, hırsız ve tecavüzcü değilim. Benim gibi mağdur olan binlerce insan var lütfen devletimiz buna bir çare bulsun."

Açıklamanın ardından demir korkuluklara astığı pankartları toplayan Özhan Buğra Köseoğlu, sessizce ayrıldı.

FOTOĞRAFLI

Gece yarısı tek kişilik 'taahhüt mağduru' eylemi

Gece yarısı tek kişilik 'taahhüt mağduru' eylemi

Gece yarısı tek kişilik 'taahhüt mağduru' eylemi

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com