"Geceye gitmek zorundaydım"

"Geceye gitmek zorundaydım"
Uşak'ın Sivaslı İlçesi Kaymakamı Sedat Yıldırım, kendisi için ilçenin önde gelenlerince organize edilen veda gecesinde ortaya çıkan görüntüleri değerlendirdi. Son kaymakamlar kararnamesi ile Erzurum'un Oltu İlçesi'ne atanan Yıldırım, 

Uşak'ın Sivaslı İlçesi Kaymakamı Sedat Yıldırım, kendisi için ilçenin önde gelenlerince organize edilen veda gecesinde ortaya çıkan görüntüleri değerlendirdi. Son kaymakamlar kararnamesi ile Erzurum'un Oltu İlçesi'ne atanan Yıldırım, “Bu görevde kaldığım sürece doğru bildiklerimi yapmaya devam edeceğim”dedi.

Resmi veda yemeğinin Sivaslı Kaymakamlığı'na ait sosyal tesislerde yaptıklarını buradaki veda yemeğinden sonra ilçenin önde gelenlerince organize edilen geceye de katıldığını anlatan Sedat Yıldırım, çıkan haberlerden üzüntü duyduklarını belirtti. Kendisi için organize edilen gecenin tayini çıkan tüm kamu görevlilerine de düzenlediğini kaydeden Yıldırım, “Biz herkesin kaymakamıyız. Halkla iç içe olmak durumundayız. Davet edildiğim bir geceye katıldım. Her şeye rağmen geceyi düzenleyerek bana olan sevgilerini gösteren arkadaşlarıma ve tüm ilçe halkına teşekkür ediyorum”dedi.
Sedat Yıldırım konuşmasında şunları söyledi; “Biz resmi yemeği sosyal tesislerde yaptık. Daha sonra ilçenin önde gelenleri bir eğlence mekanında ayrı bir gece düzenlemişler. Oraya da katılmam gerektiğini düşündüm. İlçedeki kamu görevlilerine havuza atarak uğurlama geleneği varmış Beni de havuza attılar. Gece saat 23.00 sıralarında gittik saat 01.00 sıralarında ayrıldım. Geceye katılmamın uygun olacağını düşündüm. Bu resmi bir veda yemeği değildi. Her insan gibi 4 yıl görev yaptığım ilçede benim için düzenlenen bir geceye katılmamın yanlış olmadığını düşünüyorum. İlçede iyi şeyler yaptığımı düşünüyorum. Bana karşı olan bu sevgiyi karşılıksız bırakamazdım”dedi.
devlet görevlilerinin halkla iç içe olması gerektiğini de ifade eden Sadet Yıldırım, “ Türkiye'de mevlide gidersin irticacı derler. Kutlu doğum haftasına katılırsın protokol ordaydı derler. Eğlenmeye gidersin alemci kaymakam derler. Bizde ne yapacağımızı şaşırdık. Bu anlamda bundan sonra da bu görevde kaldığım sürece doğru bildiklerimi yapmaya çalışacağım. Bu görevde kalıp kalmayacağımı da bilmiyorum. Bizlerin biraz daha halk adamı olması lazım. Türkiye ne çektiyse idarecisi ile halk arasındaki mesafeden dolayı çekmiştir. Halktan kopuk bir yönetim sergileyemeyiz. Türkiye'de devlet ulaşılamaz erişilemez olarak algılanmıştır hep. Bu anlayış hiçbir zaman başarı getirmemiştir. Arkadaşlarımızın bu isteğini kıramadım ve o geceye katıldım. Biz cami cemaatinin de dansözünde dahil olmak üzere toplumun tüm kesimlerinin kaymakamıyız. Durum bundan ibarettir.”dedi.

“HAVUZA ATIP ISLATMAK İLÇEMİZİN GELENEĞİ”
Sivaslı belediye Başkanı Zafer Küçükgöl ise yanlış bir şey yapmadıklarını ifade ederek, “ İlçemizde son 5 yıldır tayini çıkan kamu görevlilerine veda gecesi düzenleyip havuza atarak ıslatıyoruz. Havuza atmak bizim geleneğimiz haline geldi. Sivaslılılar olarak kaymakamımıza olan sevgimizi göstermek için bu geceyi düzenledik”dedi.
Kaymakam Sedat Yıldırım'ı havuza atarak ıslatan İl Genel Meclisi Üyesi Mehmet Ezel de geceyle ilgili şunları söyledi; “tayini çıkan kamu görevlilerine havuza atma görevi bana veriliyor her zaman. Kaymakam bey için de bir gece düzenleyip hem kovayla hem de havuza atarak kendisini ıslattık. Belki bazı görüntüler hoş olmamış olabilir ama biz kaymakamımızı çok seviyoruz. İlçemizden ayrılacağı için de büyük bir üzüntü yaşıyoruz. Sivaslı Meslek Yüksek Okulu için başlattığı kampanyayı ve diğer hizmetlerini unutamayız. Biz bu işin bu kadar uzayacağını bilseydik bu geceyi düzenlemez kendisini de sıkıntıya sokmazdık”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com