Geçici olarak ev tahsis edildi

Geçici olarak ev tahsis edildi
Kütahya-Afyonkarahisar çevre yolunda, dün, LPG yüklü kamyondaki gaz kaçağı nedeniyle meydana gelen patlama ve yangında iki çocuğu yaralanan, kaldıkları lojman ise kullanılamaz hale gelen aileye geçici olarak ev tahsis edildi.

Kütahya-Afyonkarahisar çevre yolunda, dün, LPG yüklü kamyondaki gaz kaçağı nedeniyle meydana gelen patlama ve yangında iki çocuğu yaralanan, kaldıkları lojman ise kullanılamaz hale gelen aileye geçici olarak ev tahsis edildi.

Alınan bilgiye göre, patlama sırasında oluşan alev topları ve şiddetli basınç, kamyonun bulunduğu yere yaklaşık 25 metre uzaklıktaki lojmanda ciddi hasara yol açtı. Çevre yolunun altındaki yağmur suyu kanalından geçerek eve ulaşan alevler ve basınçla TCDD'ye ait tek katlı lojmanın dış duvarları yıkıldı, çatıda küçük çaplı yangın çıktı.
TCDD'de çalışan Mustafa Çaylı ve eşi, olay sırasında lojmanın arka bölümündeki odada bulundukları için patlamadan yara almadan kurtulurken, çiftin çocukları lise öğrencisi Oğuzhan Çaylı (17) odasında uyurken, ilköğretim okulu öğrencisi Ahsen Çaylı (12) ise banyodayken patlama nedeniyle yaralandılar.
Olayın hemen ardından sağlık ekiplerince Evliya Çelebi Devlet Hastanesine kaldırılan iki kardeşin tedavilerinin sürdüğü ve görme yetilerini kaybetme ihtimalinin bulunduğu öğrenildi.
-''AİLENİN MAĞDURİYETİYLE DAHA FAZLA İLGİLENİLSİN''-
Mehmet Çaylı'nın ağabeyi İsmet Çaylı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, TCDD'de çalışan kardeşi Mustafa Çaylı, eşi ve iki çocuğunun kaldığı lojmanın görünümünün olay sonrası harabeyi andırdığını söyledi.
Ailenin mağdur olduğunu belirten Çaylı, şöyle konuştu:
''Yeğenlerimden biri yatak odasında uyurken, diğeri ise banyodayken olay yaşanmış. Can havliyle dışarı çıkarken duvarlara bıraktıkları kanlı el izleri hala duruyor. Belediye ve emniyet yetkilileri gelip rapor tuttu. Evde eşyaları var, boşaltmak istiyoruz ama bize 'bekleyin' diyorlar. Kardeşim ve ailesi bu olay yüzünden mağdur oldu. Belediye, elektrik ve su giderlerini ödemeleri kaydıyla iki aylığına lojman tahsis etti. Ancak bu bir pansuman tedavidir, yeterli değildir. Yetkililerden daha fazla ilgi bekliyoruz.''
Çaylı, lojmanın ciddi hasar görmesine yol açan kanalın üzerinin kapatılması için daha önce birçok kez belediyeye dilekçe verdiklerini, ancak TCDD'ye ait olduğu için işlem yapılamayacağının bildirildiğini ileri sürerek, tehlike oluşturan kanalın üzerinin kapatılmasını istedi. Arkadaşları ise Mustafa Çaylı'nın resmi prosedür yüzünden hastanede yatan çocukları ve eviyle ilgilenemediğini, işlemler için sürekli polis merkezine gidip geldiğini iddia ederek, ''Yetkililer hep yolun karşısındaki durumla ilgileniyorlar. Buraya gelip ailenin yaşadığı sıkıntıyı ve evin durumunu görmelerini, TCDD yetkililerinin de aileye sahip çıkmasını istiyoruz'' dediler.
-OLAY-
Kütahya-Afyonkarahisar çevre yolunda, dün saat 00.30 sıralarında Sedat Akkoca (37) idaresindeki 06 CIV 66 plakalı LPG yüklü kamyonda, sürücünün gaz kaçağını fark ederek inmesinin ardından iki kez patlama olmuş, ardından yangın çıkmıştı.
Olayda, Kütahya Belediyesi İtfaiye Müdürü Bayram Özbay'ın da aralarında bulunduğu 10 itfaiye mensubu ile ilk patlama sonrası olayı izleyen ve çevredeki binalarda bulunan 11 kişi yaralanmış, LPG yüklü kamyon dahil 5 araç yanarak, 7 araç ise ise kopan asfalt parçalarının üzerlerine düşmesi sonucu zarar görmüştü.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com