Gediz Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde 'gerçek' gibi tatbikat

Gediz Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde 'gerçek' gibi tatbikat
Kütahya'nın Gediz ilçesinde düzenlenen yangın tatbikatı gerçek bir yangın müdahalesi izlenimi oluşturdu.

Kütahya'nın Gediz ilçesinde, Anadolu İmam Hatip Lisesi, Belediye İtfaiyesi ve 112 Acil Servis elemanlarınca ortaklaşa düzenlenen yangın tatbikatı gerçek bir yangın müdahalesi izlenimi oluşturdu.
Gediz Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde, Belediye İtfaiyesi ve 112 Acil Servis elemanlarının öğrencilerle yaptığı kısa bilgilendirme çalışmasının ardından gerçekleştirilen yangın tatbikatı bilinçli yönlendirmelerle tam bir profesyonel yangın müdahalesi sergiledi.
Yangın tatbikatı hakkında bilgi veren Gediz Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Hasan Gök, Belediye İtfaiyesi ve 112 Acil Servis elemanlarıyla birlikte gerçekleştirdikleri yangın tatbikatıyla tüm öğrenciler ve okul personelinin her an yaşanabilecek doğal afetlerden biri olan yangınlardan korunmayı öğrenebilmeleri için yangın öncesi, yangın anı ve yangın sonrası alınması gereken tedbirler ve müdahale yöntemlerinin tatbiki olarak gösterildiğini söyledi.
Okul Müdürü Hasan Gök, "Öğrencilerimiz ve okul personelimiz, yangın alarmını, okuldaki insanların tahliyesini, kurtarma ve yangın söndürme konularını bu tatbikatlarla öğreniyor. Bu tatbikatların bir çok felaketi önlediği gibi, hayat kurtardığını da göz ardı etmemek gerekir" dedi.
Gediz Belediye İtfaiyesi, 112 Acil Servis elemanları, okul yöneticileri ve öğrencilerin profesyonel bir atmosfer ortamında gerçekleştirdiği tatbikat, çevre sakinleri tarafından büyük ilgiyle izlendi.
Tatbikat sonrası, itfaiye ve Acil servis görevlileri, muhtemel bir yangında neler yapılması gerektiği konusunda öğrencileri bilgilendirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com