Gediz heyeti Bulgaristan ziyaretini tamamlayıp yurda döndü

Gediz heyeti Bulgaristan ziyaretini tamamlayıp yurda döndü
Kütahya Valisi Kenan Çiftçi ve Gediz Heyeti,incelemelerde bulundukları Bulgaristan gezisini tamamlayıp, yurda döndü.

Kütahya Valisi Kenan Çiftçi ve Gediz Heyeti, Muratdağı’na yapılması planlanan otel ve kayak tesisleri konusunda incelemelerde bulundukları Bulgaristan gezisini tamamlayıp, yurda döndü.
2 bin 312 metre yüksekliğindeki Murat Dağı'nda yapılması düşünülen otel ve kayak tesisleri konusunda incelemelerde bulunmak üzere Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, Gediz Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Gediz Belediye Başkanı Dr. Mehmed Ali Saraoğlu, Gediz Belediye Bşk. Yrd. Hakan Arpacı, İl Genel Meclisi Başkanı Seyit Ömer Durmuş, İl Özel İdare Genel Sekreteri Salih Akkaya, Gediz Ticaret Odası Meclis Üyesi Ömer Kıcıroğlu, İl Genel Meclisi üyesi Halil İbrahim Karahan, Hayri Öztürk, Suat Bilgili, Gediz O.S.B. Müdürü Sabri Perşan ve Mimar Erkan Altuğ dan oluşan heyet Bulgaristan Smolyan İli Pamporovo Kayak Tesislerinde incelemelerde bulundu.
Yurt dışına çıkmadan önce Edirne Valisi Gökhan Sezer'i ziyaret eden heyet daha sonra Bulgaristan'a hareket etti. Bulgaristan'da ilk olarak Türkiye Cumhuriyeti Filibe Başkonsolosu Ramis Şen ziyaret edildi.
Başkonsolos Ramiz Şen ile Birlikte hareket eden heyet Smolyon Valisi, Smolyan Belediye Başkanı ziyaretleri gerçekleştirilerek Pamporovo bölgesine hareket edildi.
Pamporovo Kayak Merkezinde incelemelerde bulunan Heyet, kayak tesisleri ve otel işletici firma yetkilisi ile görüşerek tesis hakkında bilgiler alındı.
Kayak Merkezinde yapılan incelemelerin ardından soydaşlarımız ve Müslümanların yoğun olarak bulundukları Madan ve Kırcaali Belediye Başkanları ile soydaşlarımız ziyaret edildi. Heyetin ziyaretlerinden çok duygulanan soydaşlarımız kentleri ve yaşam alanları hakkında heyete bilgi aktardılar. Kırcaali bölgesinde yapılan cami ziyaretlerinde Vali Kenan Çiftçi caminin ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında yardımda bulunacaklarını belirtti.
Bulgaristan Pamporovo kayak merkezinde incelemelerde bulunan heyet daha sonra yurda dönüş için hareket etti.
Yurda dönükten sonra açıklamalarda bulunan Gediz Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu “İlçemiz Termal Turizm Merkezi Muratdağında sıcak su ile kayak merkezini bir araya getirecek olan proje için Bulgaristan Pamporova kayak merkezinde incelemelerde bulunduk.Valimiz ile birlikte heyet olarak ziyaret ettiğimiz Bulgaristan gezimiz bizim için olumlu sonuçların gelişmesine neden oldu. Yapmayı planladığımız kayak merkezi, dünyada bir ilk olarak termal sular ile kayak tesislerini birleştirecek ve kış turizminin cazibe merkezi olacaktır. Bulgaristan gezimizin düzenlenmesinde öncülük eden Sayın Valimiz Kenan Çiftçi’ye, gezi sırasında bize eşlik eden Türkiye Filibe Başkonsolosu Ramis Şen’e, Soydaşımız olan Madan ve Kırcaali Belediye Başkanlarına ilgi ve misafirperverlikleri nedeniyle Gediz Heyeti adına teşekkür ederim” d

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com