Gediz İlçe Emniyet Müdürlüğü'nden vatandaşlara hırsızlık uyarısı

Gediz İlçe Emniyet Müdürlüğü'nden vatandaşlara hırsızlık uyarısı
Gediz İlçe Emniyet Müdürlüğü, bahar aylarında artan hırsızlık olaylarına karşı vatandaşları uyardı.

Gediz İlçe Emniyet Müdürlüğü, bahar aylarında artan hırsızlık olaylarına karşı vatandaşları uyardı.
Gediz İlçe Emniyet Müdürü Haci Çağlar, bahar aylarında hırsızlık olaylarının artması sebebiyle vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması için alınan tedbirlerin artırıldığını söyledi.
İlçede huzur ve güvenin sağlanması için alınan tedbirlerin başında gelen can ve mal emniyeti için yaptıkları tüm çalışmaları artırdıklarını belirten İlçe Emniyet Müdürü Haci Çağlar, son günlerde ev ve işyerlerinde meydana gelen hırsızlık olaylarının tam olarak önlenebilmesi amacıyla "Komşu Kollama" adı altında aldıkları güvenlik tedbirlerinde vatandaşların da kendilerine destek vermeleri gerektiğini kaydetti.
İlçe Emniyet Müdürü Haci Çağlar, polise ihtiyaç duyulduğu her zaman ve her yerde vatandaşların yanında olduklarını ifade ederek, "Size bir telefon kadar yakınız. Bizler sizin huzur ve güvenliğiniz için 24 saat görevimizin başındayız. Sizlerinde emniyet güçlerinin yanında olmanızı istiyoruz. Tüm çalışmalarımızda şimdiye kadar olduğu gibi bizi destekleyeceğinize inancımız tamdır. Bizi 24 saat ücretsiz olan 155 Polis İmdat telefonundan arayabilirsiniz. İhbarlarınız kesinlikle gizli tutulacaktır" dedi.
Vatandaşların alması gereken tedbirleri sıralayan İlçe Emniyet Müdürü Çağlar şu önerilerde bulundu: "Bahar aylarında artan piknik sebebiyle evler boşalıyor biliyorsunuz. Evinizden çıkarken çıkış kapısını çekmeniz yeterli değil, kapınızı kilitlediğinizden kesinlikle emin olun. Evinizde ve özellikle yatak odanızda nakit para ve ziynet eşyası mümkünse bulundurmayın. Şayet bırakılması gerekiyorsa eğer çok önemsiz görülen yerlere bırakarak hırsızlara karşı hedef saptırması yapılması gerekir. Uzun süreli evden ayrılacağınız zaman da (izin, tatil vb.) çok samimi olduğunuz dışındakilere söylemeyin ve eğer mümkünse evinizdeki lambanın birisi sürekli yanık kalsın. Kapınıza gelen tanımadığınız kişilere (dilenci, satıcı vb.) kapınızı kesinlikle açmayın ve durumu vakit geçirmeden 155 Polis İmdat telefonuna bildirin. İşyerinizi alarmlı güvenlik kamerasıyla koruyun. Akşam işyerinizi kapatırken lambanın birisini mutlaka açık bırakın. İşyerinizin dış güvenliğini kepenk taktırmak suretiyle sağlayın ve kepenklerinizi kilitlemek için mümkünse çelik kilit kullanın. Sokağınızda birisi sürekli evleri gözetliyorsa, otoların kapılarını kontrol ediyorsa, yaya olan birkaç kişiyi arkalarından bir oto takip ediyorsa ve park halindeki otonun içersinden şahıs çevreyi gözetliyorsa vakit geçirmeden 155 Polis İmdat telefonunu arayın. Apartmanlarda çok iyi uygulanabileceğini umduğumuz bir çalışma başlattık. "Komşu Kollama" adı verdiğimiz bu çalışmamızda ihbar mekanizması iyi işletilmelidir. Komşuluk ilişkilerinin çok güçlü olması ve samimiyet gerektiren bu çalışmamızda tüm vatandaşların desteğini bekliyoruz" dedi.(ERK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com