Gediz Kız Meslek Lisesi ÖSYM'de Türkiye ikincisi

Gediz Kız Meslek Lisesi ÖSYM'de Türkiye ikincisi
Gediz Kız Teknik Meslek Lisesi, ÖSYM 2011 YGS sonuçlarına göre kız meslek liseleri arasında Türkiye ikincisi oldu.

Gediz Kız Teknik Meslek Lisesi, ÖSYM 2011 YGS sonuçlarına göre kız meslek liseleri arasında Türkiye ikincisi oldu.
Gediz Kız Teknik Meslek Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Hidayet Uzan, ÖSYM 2011 YGS sonuçlarına göre yüzde 18.056 ile 383 Kız Meslek Lisesi arasında Türkiye ikincisi olan okulun büyük bir başarıya imza attığını söyledi.
2011 yılında 72 öğrencinin mezun olduğunu belirten Okul Aile Birliği Başkanı Hidayet Uzan, bu öğrencilerden 13 tanesinin 4 yıllık fakülteyi, 7 tanesinin Açık Öğretim Fakültesi Ana Sınıfı Öğretmenliği, 2 tanesinin de Beden Eğitimi Öğretmenliği olmak üzere 22 öğrencinin 4 yıllık fakültelere yerleşmesinden memnuniyet verici olduğunu ifade etti.
Uzan, "Üniversitenin Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümünden mezun olanlar hemen atanırken diğer öğretmenlik bölümünden mezun olanların yıllarca atanmayı bekledikleri bu dönemde Gediz Kız Teknik Meslek Lisesi'nin üniversiteye kazanan öğrencilerinin çoğunluğunun Okul Öncesi Öğretmenliği oluşu ayrı bir güzelliktir. Bu başarı tablosu gelecekte iş kaygısı taşıyan Gedizli öğrencilerimizin de tercihlerini Kız Meslek Lisesi'ne yöneltiyor. Bu gurur verici bir tablo. 87 kişilik pansiyon kapasitesi bulunan okulumuzda sadece Gediz ve komşu ilçelerden değil; Kahraman Maraş, Osmaniye, Adana, Aydın, Balıkesir, İzmit gibi uzak yerlerden gelen öğrenciler bulunuyor. Bu güzel tercih çeşitliliği okulun dışarıda da başarılı olarak tanındığının göstergesidir. Bu başarı bizi ziyadesiyle gururlandırmış ve kızlarımızın ne kadar başarılı olduklarını göstermiştir. Bize bu gururu yaşatan baştan Okul Müdürümüz Mustafa Aslan, idarecilerimiz ve öğretmenlerimize özverili çalışmalarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Bu başarının artarak devamı için Okul Aile Birliği olarak elimizden ne gelirse yapacağız" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com