Gediz Köprülü Kavşağı Niçin Bitirilmiyor?

Gediz Köprülü Kavşağı Niçin Bitirilmiyor?
Geçmiş yıllarda çok sayıda ölümlü ve yaralamalı trafik kazasının meydana geldiği "Gediz Köprülü Kavşağı", üzerinden iki yıl geçmesine rağmen hala bitirilemedi. Kazaların önlenmesi amacıyla Vali Şükrü Kocatepe'nin talebiyle ve Ulaştırma Bakanı Binali

Geçmiş yıllarda çok sayıda ölümlü ve yaralamalı trafik kazasının meydana geldiği 'Gediz Köprülü Kavşağı', üzerinden iki yıl geçmesine rağmen hala bitirilemedi. Kazaların önlenmesi amacıyla
Vali Şükrü Kocatepe'nin talebiyle ve Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın talimatıyla başlatılan çalışmasının hala tamamlanmaması nedeniyle, kavşak eskisinden daha fazla tehlike saçıyor. Vatandaşlar tehlike saçan köprülü kavşak inşaatının bir an önce tamamlanmasını istiyor.
Geçmiş yıllarda çok sayıda ölümlü ve yaralamalı kazaların meydana geldiği 'Gediz Kavşağı' tehlike saçmaya devam ediyor. Kazaların önlenmesi amacıyla Vali Şükrü Kocatepe'nin girişimleriyle ve Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın talimatıyla başlatılan çalışmasının hala tamamlanmaması nedeniyle, kavşak eskisinden daha fazla tehlike saçıyor.
Kütahya – Afyonkarahisar yolunun 7. kilometresinde yer alan ve 8 ilçe ile bir il bağlantısını sağlayacak köprülü kavşak çalışması, özellike havanın karanlık olduğu saatlerde yol ayrımlarının tam belli olmaması sebebiyle eskisinden daha da fazla tehlike oluşturuyor.
Bundan iki yıl önce yaptığı açıklamada, söz konusu kavşakta meydana gelen kazalarda çok sayıda vatandaşın hayatını kaybettiğini ve yaralandığını dile getiren Vali Kocatepe, kentin en önemli giriş ve çıkış noktalarından biri olan bu yolun daha güvenli hizmet vereceğini ifade etmişti.
Kocatepe yaptığı açıklamada, ''Burası ölü noktada olması nedeniyle devamlı can alan bir kavşaktır. Geçen ay 10 gün aralıklarla meydana gelen trafik kazalarında iki ailenin ocağı söndü. Bugüne kadar da oradaki kazalarda birçok can gitti. Buraya köprülü kavşak yapılması suretiyle bu kazaların önlenmesi mümkün. Çalışmalar için arazi eğimi de müsait'' demişti.
Vali Kocatepe'nin gayretleriyle başlatılan ancak üzerinden iki yıl geçmesine rağmen 'ölüm kavşağı' olarak nitelendirilen, şu anda ise her hangi bir çalışmanın yapılmadığı gözlenen ve şantiye halinde bekleyen kavşakta tehlikenin eskiye göre daha da artmış olması halkın tepkisine neden oluyor. (M.AKSU)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com