Gediz KTML öğrencilerine üniversite sınavı öncesi moral gezisi

Gediz KTML öğrencilerine üniversite sınavı öncesi moral gezisi
Gediz Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencilerine üniversite sınavları öncesi moral ve motivasyon gezisi düzenlendi.

Gediz Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencilerine üniversite sınavları öncesi moral ve motivasyon gezisi düzenlendi.
Gediz Kız Teknik ve Meslek Lisesi Müdürü Mustafa Aslan başkanlığında Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi'ne yapılan geziye Okul Müdür Yardımcısı Hayrettin Gümüş, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni İsa Çelik, Coğrafya Öğretmeni Ali Temiz, Rehber Öğretmeni Eda Köroğlu ve 12. Sınıf öğrencileri katıldı.
ÖSYM 2011 YGS sonuçlarına göre yüzde 18.056 ile 383 Kız Meslek Lisesi arasında Türkiye ikincisi olan okulun büyük bir başarı sağladığını hatırlatan Kız Teknik ve Meslek Lisesi Müdürü Mustafa Aslan, yeni Türkiye dereceleri elde etmek için öğrencilerin sınav öncesi moral ve motivasyonunu yükseltmek amacıyla gezi düzenlediklerini belirtti.
12. sınıf öğrencilerinin YGS öncesi üniversite ortamını bizzat yerinde görmelerini istediklerini ifade eden Okul Müdürü Mustafa Aslan, "Üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilerimizin Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi'ni yakından görerek üniversite deneyimi kazanmak istiyorlardı. Bizde bir fırsat yakalayıp bu üniversitelere bir gezi düzenledik. Önce ilimiz Kütahya'da Dumlupınar Üniversitesi Merkez Kampusu ziyaret edildi. Üniversitenin bölümleri, sosyal tesisleri ve kütüphanesi gezildi. Daha sonra Eskişehir'deki Anadolu Üniversitesi gezildi. Burada önce öğrencilere üniversitenin bölümleri, sosyal kültürel tesis ve faaliyetleri hakkında brifing verildi. Ardından üniversitenin kampusu gezildi.
Öğrencilerimiz geziden çok memnun oldular ve üniversite ortamını yakından görmüş oldular. Ayrıca sınav öncesi moral ve motivasyonlarını artırarak yeni başarılara hazır hale geldiler" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com