Gediz Meslek Yüksekokulu'na Sahip Çıkılmıyor mu?..

Gediz Meslek Yüksekokulu'na Sahip Çıkılmıyor mu?..
Açılamayan Yeni 6 Program Nedeniyle Öğrenci Kayıtları 400'ün Altına Düştü!..

Açılamayan Yeni 6 Program Nedeniyle Öğrenci Kayıtları 400'ün Altına Düştü!..


Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Gediz Meslek Yüksekokulunda (GMYO), 2010-2011 ders yılında açılması planlanan 6 programın YÖK tarafından onaylanmaması yüzünden öğrenci tercihlerinde düşüş yaşandığı bildirildi.
Gediz Meslek Yüksekokulu Müdürü Ömer Karakaş, 2010-2011 ders yılında açmayı planladıkları 6 programın tüm hazırlıklarının tamamlamasına rağmen YÖK tarafından halâ onaylanmadığını, bu gecikme yüzünden yüksekokulda yapılan yeni öğrenci kayıtlarının beklenenin çok altında gerçekleştiğini söyledi.
418 bin metrekare kampus alanında Deri Teknolojisi, Muhasebe ve Vergi Uygulama, Pazarlama, İşletme Yönetimi, Tekstil Teknolojisi, Tıbbi Aromatik Bitkiler ve Moda Tasarımı bölümleri ile eğitim hizmeti veren yüksekokulun, Dumlupınar Üniversitesi'nin meslek yüksek okulları içersinde büyük bir öneme sahip olduğunu belirten Meslek Yüksek Okulu Müdürü Ömer Karakaş, 2010-2011 ders yılında 1600 öğrencinin öğrenim göreceği yüksek okulda yeni öğrenci kayıtlarının beklenen sayının çok altında kaldığını, açılmasını bekledikleri 6 programın YÖK tarafından henüz onaylanmaması sebebiyle okulun tercih sayısında büyük bir düşüş yaşandığını, bu yüzden sadece 400'e yakın yeni kayıt yapabildiklerini ifade etti.
Meslek Yüksekokulu Müdürü Ömer Karakaş, 'Okulumuzda mevcut programlara ilave olarak Mekatronik (İ.Ö.), Grafik Tasarımı (N.Ö., İ.Ö.), Makine Resim ve Konstrüksiyon (N.Ö., İ.Ö), Tekstil Teknolojisi (İ.Ö.), Lojistik (N.Ö., İ.Ö.), Bankacılık ve Sigortacılık (N.Ö., İ.Ö.) gibi 6 önemli programın açılması için gerekli hazırlıkları tamamladık. Dumlupınar Üniversitesi Senatosu'nda görüşülen yeni programlarımızın açılması yönünde onay alındı. Kesin kararın verilmesi için YÖK'ten onay beklemeye başladık. Yeni ders yılının başlamasına az bir zaman kalmasına rağmen bir türlü beklediğimiz onay verilmedi. En güzel tercih edilen bölümlerin açılamaması yüzünden öğrenci kayıtlarımızda ilk kez ciddi düşüş yaşıyoruz. Bu yıl açmayı planladığımız yeni programlar onaylanmış olsaydı 1000'den fazla öğrenci tercih edebilirdi. Bu konu hakkında yeterli şekilde bilgi sahibi olan Kütahya Milletvekili Soner Aksoy'dan tıkanıklığın giderilmesi için tüm ilçe halkı eğitim camiası adına destek ve gayret bekliyoruz' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com