Gediz MYO'da çifte mezuniyet

Gediz MYO'da çifte mezuniyet
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Gediz Meslek Yüksekokulu ile Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu'ndan bu yıl mezun olan toplam 800 öğrenci törenle kep giydi.

 Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Gediz Meslek Yüksekokulu ile Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu'ndan bu yıl mezun olan toplam 800 öğrenci törenle kep giydi. 

Gediz Meslek Yüksekokulu Yerleşkesi'nde her iki okulun 2012-2013 Akademik Yılı sonunda düzenlenen mezuniyet törenine Dumlupınar Üniversitesi Rektör yardımcısı Prof. Dr. Osman Genç, Gediz Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, İlçe Garnizon Komutanı Personel Üsteğmen Evren Ünlü, Cumhuriyet Başsavcısı, Gediz Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Hamdi Melih Saraoğlu, Gediz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Kasım Çaycı, Öğretim Üyeleri, Okulun Yükseköğretim Derneği Üyeleri, daire amirleri, öğrenciler ve öğrenci yakınları katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Gediz Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Metin Yılmaz, konuşmasında, ülkenin yarınlarını gerçekleştirecek olan genç yeni mezunları sevgiyle kutladı ve başarılar dileyerek onları yetiştiren ailelerine ve hocalarına teşekkür etti.


Daha sonra kürsüye gelen Gediz Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Hamdi Melih Saraoğlu, Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karaaslan, Dumlupınar Üniversitesi Rektör yardımcısı Prof. Dr. Osman Genç'e, Gediz Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Belediye Başkanı Dr. M. Ali Saraoğlu, Gediz Halkı ve Sivil Toplum Kuruluşlarına okula desteklerinden dolayı teşekkür etti. Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Hamdi Melih Saraoğlu, öğrencilere öğrenmenin hayat boyu devam ettiğini belirterek, yabancı dil öğrenmenin gerekliliğini, hedeflerinin olmasını, disiplinli ve düzenli çalışmanın yaşam felsefesinin bir parçası olması gerektiğini ifade etti ve öğrencilere bundan sonraki yaşantılarında mutluluk, sağlık ve başarılar diledi.

Gediz Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu da, öğrencilere bundan sonraki hayatlarında başarılar diledi.
Konuşmaların ardından Lojistik, Pazarlama, Mekatronik, Moda Tasarımı, İşletme Yönetimi, Tekstil Teknolojisi, Bilgisayar Programcılığı, Giyim Üretim Teknolojisi, Bankacılık ve Sigortacılık, Tıbbi ve Aromatik Bitkiler, İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği, Muhasebe ve Vergi Uygulama, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik gibi 12 önemli dalda bölümlerinden derece ile mezun olan öğrencilerin diplomaları Dumlupınar Üniversitesi Rektör yardımcısı Prof. Dr. Osman Genç, Gediz Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, İlçe Garnizon Komutanı Personel Üsteğmen Evren Ünlü, Gediz Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Hamdi Melih Saraoğlu, Gediz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Kasım Çaycı tarafından takdim edildi. Diploma töreninin ardından Gediz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Öğrencileri Yemin Törenine geçildi. Gediz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Kasım Çaycı öğrencilere yemin ettirdikten sonra dönem kütüğüne dönem plaketi çakıldı. Ardından Moda Tasarımı öğrencileri tarafından hazırlanan Osmanlı ve günümüz modern giyiminin sunulduğu bir defile yapıldı. Defilenin ardından keplerini havaya fırlatan öğrenciler, yakınları ile birlikte mezun olma sevinci yaşarken, tören alanında duygulu anlar yaşandı. Tören sonunda misafirlere pilav ve ayran ikram edildi.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com