'Gediz okuyor'kampanyası

'Gediz okuyor'kampanyası
Kütahya’nın Gediz ilçesinde, Anadolu Öğretmen Lisesi öğrenciler tarafından "Gediz Okuyor" kampanyası başlatıldı. Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliğince yurt genelinde başlatılan ''Türkiye Okuyor'' kampanyası çerçevesinde Cumhuriyet

Kütahya’nın Gediz ilçesinde, Anadolu Öğretmen Lisesi öğrenciler tarafından "Gediz Okuyor" kampanyası başlatıldı. 
Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliğince yurt genelinde başlatılan ''Türkiye Okuyor'' kampanyası çerçevesinde Cumhuriyet Caddesi'ndeki belediye binası önünde Gediz Anadolu Öğretmen Lisesince gerçekleştirilen "Gediz Okuyor" kampanyasına, Anadolu Öğretmen Lisesi ve diğer okullardan yaklaşık bin öğrenci ile okul yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.

Gediz Anadolu Öğretmen Lisesi Müdür Vekili Bilal Yüksel, Müdür Yardımcısı Ramazan Karabacak ve öğretmenler Davut Yılmaz, Kadir Aslan, Mustafa Uzun ve Muhammet Keskin'in, sosyal ve kültürel faaliyet olarak organize ettiği "Gediz Okuyor" kampanyası tüm vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü.

Gediz Anadolu Öğretmen Lisesi Edebiyat Öğretmeni Davut Yılmaz, "Türkiye Okuyor" kampanyası çerçevesinde başlatılan "Gediz Okuyor" kampanyasına, ilk önce "Gediz Anadolu Öğretmen Lisesi Okuyor" kampanyası ile destek verdiklerini, daha sonra "Gediz Anadolu Öğretmen Lisesi Okuma Zinciri" adlı yeni bir sosyal ve kültürel etkinlikle okuma alışkanlığını ilçeye yaymaya çalıştıklarını söyledi. Yılmaz, "Projemizde, halka otuz çeşit seçme yazı broşür şeklinde dağıtıldı. "Kitap Bağış Masası" kurularak evlerimizdeki atıl kitapların kütüphanelere kazandırılması amaçlandı. "Okuduklarınızı biz de okuyalım" sloganıyla öğrencilerimize ve halka kitap okuma konusunda farkındalık oluşturmaya çalıştık. Halkımız ve diğer okullarımızın ilgisi oldukça memnuniyet vericiydi" dedi.

Gediz Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Gediz Meslek Yüksekokul Müdürü Hamdi Melih Saraoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, Orman İşletme Müdürü Nurettin Dağdelen, okul müdürleri ve öğretmenler, öğrencilerle birlikte kitap okuyarak kampanyaya destek verdiler.

Gediz Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, "Tarihe Hükmeden Türkler" adlı kitabını bağışlayarak, kütüphanesinin baş kitabını hediye etmekten büyük gurur duyduğunu söyledi. Kaymakam İsmail Çorumluoğlu şöyle konuştu:
"Bugünkü etkinliğe destek olmak amacıyla ben Gediz Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu olarak buraya kitap okumaya geldik. Genç çocuklarımız güzel düşünmüşler. Hep kendileri kitap okudukları gibi buradaki Gediz halkına da kitap okumaya teşvik ediyorlar. Ben, kitap okumanın bu yaşlarda alışıldığında ileride de devam edeceğini düşünüyorum. Bu vesileyle çocuklarımız için, gençlerimi için kitap okumanın daha önemli olduğunu düşünüyorum.

Ayrıca, burası Gediz'in en işlek caddesi ve buradaki vatandaşlarımıza bu örnek çalışmanın faydalı olacağını düşünüyorum. Bunu düşünen, emek sarf eden, emeği geçen bütün herkesi tebrik ediyorum. Bu günkü etkinliğin örnek olması temennisiyle hepinize saygılar sunuyorum, teşekkür ederim."
Gediz'in en işlek caddesi kitap okuyan öğrenciler ve vatandaşlarla doldu taştı.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com