Gediz Organize Sanayi Bölgesi (GOSB), yeni teşvik yasası ile yatırımcıların cazibe merkezi haline geldi

Gediz Organize Sanayi Bölgesi (GOSB), yeni teşvik yasası ile yatırımcıların cazibe merkezi haline geldi
Gediz Organize Sanayi Bölgesi (GOSB), yeni teşvik yasası ile yatırımcıların cazibe merkezi haline geldi.

Gediz Organize Sanayi Bölgesi (GOSB), yeni teşvik yasası ile yatırımcıların cazibe merkezi haline geldi.
Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 3. Teşvik paketi ile Kütahya'nın 4. Düzey teşvik kapsamındaki iller içerisine girdiğini söyledi.
4. Düzey teşvik kapsamına giren Kütahya ve ilçeleri içerisinde özellikle Organize Sanayi Bölgesine sahip olan Gediz'in, alacağı yeni yatırımlar ile gelişimini hızla artıracağını belirten Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: "Hükümetimiz tarafından bugüne kadar gerçekleştirilen teşvik kapsamları yanında Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 3. Teşvik paketi ülkemiz ve ilçemiz için hayırlara vesile olsun.Başbakanımız tarafından açıklanan teşvik paketi ile ülkemizde yatırım alanları haritası çıkarılmış ve Kütahya İli 4. Düzey iller arasında yer almıştır.
9 yıldır ülkemize hakim olan güven ve istikrar neticesinde gerek kamu yatırımları, gerek özel yatırımlar ülkemizde 5 kat artış göstermiş, 2009 yılında yaşanılan küresel kaynaklı kriz ülkemizi etkilemeden atlatılmış üstelik yatırımların artmasına sebep olmuştur.2006 ve 2009 yıllarında hükümetimiz tarafından gerçekleştirilen teşvik paketleri uyarınca yatırımcılar birbiri ardına yatırım gerçekleştirerek ülkemizin yüzde 8,5 büyüme hızına ulaşmasını sağlamıştır.Daha önceki teşvik kapsamına alınan iler içerisinde bulunan Kütahya ve dolayısıyla ilçemiz Organize Sanayi bakımından gelişmeye başlamış bugün yüzde 74 gelişme göstermiş hatta önümüzdeki süreç içerisinde Gediz OSB'nin büyütülmesi ve ek gelişme alanı için planlamalar yapılmıştır.Bu gelişmeler ışığında Başbakanımız tarafından açıklanan yeni teşvik programı sayesinde ilçemiz yine yatırımcıların cazibe merkezi haline gelecektir. Bu kapsamda Gediz Organize Sanayi Bölgesi'nde gerçekleştirilecek yatırımlar ve yatırımcılar azami ölçüde yararlanacaktır.Yeni Teşvik Sistemi ile yatırım desteklerinde artış sağlanacaktır. Bölgesel gelişmişlik farklılıkları giderilecektir. Ülkemizin ithalat bağımlılığı ürünlerin üretilmesine destek verilecektir. Genel ve Bölgesel teşvik unsurları ile yatırımcının finansman yükü hafifletilerek yatırım oranlarının artışına gidilecektir.4. Bölgede bulunan ilçemizde de bu durum söz konusu olup gerçekleştirilecek yatırımlar için yatırımcıların finansman giderleri düşük olacak dolayısıyla yatırım miktarları artarak ilçemiz ekonomisinin gelişmesinde büyük katkı sağlayacaktır.Kütahya'yı yeni Teşvik Sistemi içerisinde 4. Düzey iller içerisine yer almasını sağlayarak yatırım ve cazibe merkezi konuma gelmesini sağlayacak çalışmanın ilk ışıklarını yakan başta Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, Ekonomi Bakanımız Zafer Çağlayan'a, Kütahya'nın teşvik kapsamına alınmasını sağlayan, önemli ve özverili çalışmaları için Milletvekilimiz Soner Aksoy'a teşekkür ediyor, teşvik sisteminin ülkemiz ve ilçemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com