Gediz ve Armutlu Belediyeleri kardeş

Gediz ve Armutlu Belediyeleri kardeş
Kütahya'nın Gediz Belediyesi ile Yalova'nın Armutlu Belediyesi kardeş belediye oluyor.

Kütahya'nın Gediz Belediyesi ile Yalova'nın Armutlu Belediyesi kardeş belediye oluyor.
Gediz Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, belediyelerin birbirleri ile ilişkilerini birçok alanda güçlendirerek destek ve faydalanma sağlayabilecekleri kardeş belediye uygulamasını ilk defa Armutlu Belediyesi ile gerçekleştirdiklerini söyledi.
Ön görüşmelerin yapıldığı kardeş belediye uygulamasına kıs sürede geçileceğini belirten Başkan Saraoğlu, 'Armutlu Belediyesi, Yalova iline bağlı Gemlik Körfezi'ne kıyısı bulunan ve son yıllarda turizm hareketleri ile adından sıkça söz ettiren ilçelerden biridir. Gerçekleştirdiği AB projeleri ile turizm alanında atağa geçmiş ve gerek termal gerekse deniz ve doğa turizminde büyük gelirler elde etmektedir. Her iki belediyenin termal turizm bölgesinde olması ve yeni ufuklara açık şeffaf belediyecilik anlayışı içerisinde geliştirdikleri uygulamalar ile birçok belediyeye örnek olmaları sebebiyle kardeş belediye olmalarına karar verilmiştir.
Belediye başkanları düzeyinde gerçekleştirilen görüşmeler neticelendirildi. Kısa zamanda iki belediyenin ortak çalışması sağlanarak amaca uygun verimlilik elde edilecek. Uygulamanın her iki belediye içinde hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com