Gediz'de 35 çocuğa toplu sünnet

Gediz'de 35 çocuğa toplu sünnet
Kütahya'nın Gediz ilçesinde, Kaymakamlık ile belediye tarafından düzenlenen organizasyonla dar gelirli ve kimsesiz çocuklara topluca sünnet ettirildi.

 Kütahya'nın Gediz ilçesinde, Kaymakamlık ile belediye tarafından düzenlenen organizasyonla dar gelirli ve kimsesiz çocuklara topluca sünnet ettirildi.
Yedi yıldan beri kutlanan geleneksel Gediz Tarhana Festivali etkinlikleri kapsamında Belediye Kültür Salonu'nda düzenlenen toplu sünnet töreni ile bu yıl 35 çocuk topluca sünnet oldu.
Törene Gediz Kaymakamı İsmail Çorumluoğu, Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, İlçe Garnizon Komutanı Jandarma Üsteğmen Gökhan Tufan, AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Tan, İlçe Emniyet Müdürü Seyit Kutup Özdem, İlçe Daire Müdürleri, Belde Belediye Başkanları ve Mahalle muhtarları ile sünnet çocuklarının yakınları katıldı.
Mevlit okunarak başlayan törende, başta İlçe Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu olmak üzere tüm protokol tarafından sünnet olan çocuklara takılar takıldı, oyuncaklar ve hediyeler verilerek sevindirildi.
Daha sonra Gediz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından verilen öğle yemeğinin ardından çocuklar animasyon gösterileri ve palyaçolarla eğlendirildi. Sünnet çocukları eğlencenin ardından düzenlenen büyük bir konvoyla şehir içersinde gezdirildi.
Gediz Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, İlçe Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu'nun katkıları ile gerçekleştirilen Toplu Sünnet Merasimini düzenlemekten büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Ayrıca, çocukların tedavisi için kullanılan ilaçları karşılayan ilçe eczanelerini takdirle karşıladıklarını belirten Başkan Saraoğlu, “Her yıl düzenlediğimiz bu güzel organizasyonla erkekliğe adım atan çocuklarımız ve ailelerinin mutluluğunu paylaşmaya çalışıyoruz. Katkısı olan her kurum ve kuruluşa teşekkür ediyorum” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com